Petarda Šibenika u derbiju protiv Zadra

Danas je u 18 sati na šibenskom stadionu Šubićevac počela utakmica koja je, kako se nakon 90 minuta ispostavilo, bila u potpunosti katastrofalna za naše nogometne drugoligaše iz NK Zadra.

Šibenik, do sada neporažena momčad u Drugoj HNL, dokazao je Zadru zašto se nalazi na prvom mjestu na ljestvici, prošaravši njihov gol petardom, odnosno s pet zgoditaka.

Maleš je zabio dvaput, a Solomon, Vukorepa i Mršić proparali su zadarsku mrežu svaki po jedanput. Bio je to očekivani završetak utakmice koju “plavi” nisu mogli preokrenuti ni nakon gotovo obećavajućeg rezultata od 2:0 na poluvremenu.

Zadar sada, nakon prvog dijela Druge HNL, drži deveto mjesto na tablici, a hoće li se stvari promijeniti pokazat će susret u nedjelju, 11. listopada. Tada slijedi gostovanje kod Dugopolja, tima koji je u Zadru otvorio sezonu s također pet zgoditaka.