Jazine pregazile Solin

Jazine su u 8. kolu A2 lige na domaćem terenu porazile Solin s 91:78. Prvu četvrtinu su gosti držali u egalu, no ipak su kapitulirali par minuta prije kraja poluvremena na koje su otišli s minusom od 13 koševa. Jazine su se nametnule kao bolji protivnik, jednako raspoloženi ispod koša i s vanjske linije. Posebno bi valjalo izdvojiti trojac u redovima domaćina (Čiklić, Baždarić i Josipović) koji je Solinjanima zabio čak 65 poena. Jedini raspoloženi igač kod gostiju bio je Lozančić koji je zabio 22 poena.

Pitanje pobjednika rješeno je u trećoj četvrtini kada je postalo evidentno da Solinjani nemaju snage, a ni igračkog kadra da se vrate u egal nakon poluvremena. Jazine su na krilima raspoloženog Čiklića (29p) stvorile visoko vodstvo te tako mirno privele utakmicu kraju. Par minuta prije kraja su gosti smanjili zaostatak od 20 koševa na donekle prihvatljivijih 13, no ni to nije popravilo ukupan dojam. Domaćini su bili raspoloženiji, konkretniji te koncentriraniji, zbog čega su iz ovog ogleda izašli kao pobjednici. Zanimljivo je da su i Jazine i Solin trenutno na sredini ljestvice A2 lige, što se ne bi zaključilo iz sinoćnje utakmice jer je razlika u kvaliteti u korist Jazina više nego očita.

Jazine će u sljedećem kolu gostovati u Trilju kod Cetine, dok će Solin dočekati Sukošan.

Jazine – Solin 91:78 (Čiklić 29p, Josipović 20p, Baždarić 15p; Lozančić 22p)