Pobjeda prije Partizana!

U 13. kolu Aba lige, KK Zadar je u napetoj završnici ostvario pobjedu nad Splitom u dvorani na Gripama rezultatom 78:75. Mogući produžetak profućkao je Mimica koji je tri sekunde prije kraja promašio šut za tri.

Isti Mimica je na kraju prve četvrtine domaćinima donio minimalnu prednost od 17:16.

U drugoj četvrtini Zadar je bio uvjerljiviji. Najviše koševa u prvom poluvremenu su postigli Vrbanc s 11 poena i Allen s osam poena. U konačnici su Zadrani na poluvrijeme otišli s 11 poena razlike, odnosno s rezultatom 31: 42.

U drugom poluvremenu je prvi koš dao Subotić, no Allen u redovima Zadra odmah uzvraća. Tada poentiraju Vukušić i Mimica i smanjuj prednost Zadra na 38:44. Na stanje na semaforu reagira trener Zadra, Ante Nazor koji zove time out. Do kraja treće četvrtine Split se vraća i dolazi na razliku od 55. 60.

Mala koš razlika gostima daje dodatni motiv i zadnju četvrtinu otvara Vukušić te dovodi svoje na 57:60, a potom i koš Dijana motivira domaću publiku. Travisova tehnička pogreška Splićane dovodi na svega minus jedan. Potom Mimica pogađa i pruža domaćima vodstvo od 63:62.

Dvije minute prije kraja Allen je košem za 67:72 vratio prednost Zadru, ali osobna Delaša vraća Split u igru. Poentira Vukušić za 69:72, a Dijan na minutu do kraja poentira na 71:72, Sobin opet vraća prednost Splitu, točno na 44 sekunde prije kraja. Nakon time outa Delaš poentira za 73:74, a Mimica griješi prilikom šuta za vodstvo domaćih. Krasić je pogodio dva slobodna bacanja i doveo Zadar na 73:76, Krušlin smanjuje 75:76, ali Konačni rezultat postavlja Krasić sa 75:78.

Split – Zadar 75:78 (17:16, 14:26, 24:18, 20:18)