15 medalja, pehar i vrhunski rezultati s plivačkog natjecanja “MEDO 2013.”

Na jednom od najačih plivačkih mitinga, “MEDO 2013.” koji se održao 26. i 27. ovog mjeseca, nastupili su članovi PK Jadera. U izuzetno jakoj konkurenciji 14 klubova i preko 250 natjecatelja pod vodstvom trenera Marijana Čuline, prof. PK Jadera predstavljalo je 8 članova koji su se u Zadar vratili sa 15 medalja i peharom.

Natjecanje se održalo u 3 dijela, a natjecatelji su bili podijeljeni u dvije kategorije:

• Kategorija A – muški 1999 i 2000, žene 2001 i 2002
  • Kategorija B – muški 2001 i 2002, žene 2003, stoji u priopćenju kluba.

Natjecatelji u A kategoriji u svakom dijelu su mogli nastupiti u dvije discipline poštujući postavljene norme (limite), dok su natjecatelji B kategorije mogli nastupiti u slijedećim disciplinama: 100 leptir, 100 leđno, 100 prsno, 100 slobodno bez postavljenih normi i 400 slobodno poštujući postavljene norme za njihovu kategoriju, tako su naši stariji natjecatelji nastupili u 6 disciplina, a mlađi u 5. Od 8 članova koj su išli na natjecanje 6 ih je osvojilo medalje, a svi naši plivači su popravili svoja vremena i ostvarili odlične rezultate.

Već tradicionalno najbolje rezultate u svim isplivanim disciplinama postigao je Leo Bavdek te je uz 6 medalja (4xzlato, 2xsrebro) osvojio i pehar za najuspješnijeg plivača mitinga. Četiri zlatne medalje je osvojio u disciplinama: 200m i 400m slobodno, 100m prsno i 400m mješovito dok je dvije srebrne medalje osvojio u dsciplinama 100m slobodno i 200m prsno. Uz medalje važnije je napomenuti vrijednost isplivanih rezultata koji su svi redom vrhunski za njegovu dob, tako je Leo dionicu od 100m slobodno isplivao za 54.58, 200m slobodno za 2:00.21, 400m slobodno 4:16.98, 400m mješovito 4:57.73, 100m prsno 1:12.46 i 200m prsno za 2:37.69. iako je još uvijek u dobnoj skupini kadeta Leo u svojoj kolekciji normi ima dvije kadetske norme dok se ostale protežu od ml.juniorskih do općih normi (5x ml.juniorska, 4xjuniorska i 1xopća).

Od naših cura najvijednije rezultate ostvarila je Ellena Šušteršić koja se 3 puta penjala na postolje te je osvojila srebro u disciplini 100m leptir s vremenom 1:38.78 dok je bronce osvojila u disciplinama: 100m leđno s vremenom 1:31.45 i 100m slobodno s vremenom 1:31.45. Sa dvije osvojene medalje slijede je Petra Rudić koja je do zlatne medalje u disciplini 100m leptir doplivala sa odlilčnim vremenom 1:17.86 dok je do bronce doplivala u disciplini 400m slobodno s vremenom 4:58.38 i dplivala do kadetskih normi u svim disciplinama. Duje Grgić se također dva puta penjao na postolje i to oba puta po srebrne medalje u disciplini 100m prsno s vremenom 1:25.01 i u disciplini 100m leptir s odličnim vremenom 1:17.74. Po jednu medalju osvojili su Tonka Krstić koja je nakon dva plasmana na četvrto mjesto disciplinu 400m slobodno isplivala za odličnih 6:14.29 i na postolje se popela po srebrnu medalju popravivši svoje vrijeme za 32 sekunde, dok je Stipe Medić također sa odličnim vremenom 1:16.91 osvojio broncu u disciplini 100m leđno. Pošto su u kategoriji A bili mlađi sudionici Ante Nižić i Nikita Baraba nisu uspjeli doplivati do medalja ali su također isplivail odlična vremena, tako je Ante dionicu 100m slobodno isplivao za odličnih 1:02.83 i doplivao do B kadetske norme, a 100m leđno za 1:10.86, a dionicu 200m leđno za 2:32.07 i u obe discipline ostvario A kadetske norme. Nikita je ostvarila B kadetsku normu u disciplini 200m leđnos vremenom 2:54.18, dok je u disciplin 100m leđno ostvarila A kadetsku nomu s vemenom 1:21.14.

Izuzetno smo zadovoljni isplivanim rezultatima pogotovo ako se uzme u obzir da su naši plivači na ovo natjecanje došli iz punog treninga. Za naše plivače nema odmora mlađe kadete i početnike očekuju 4 kola ŠIZD lige, dok kadete i starije čeka puno naporniji period sezone zadnje kolo lige, Regionalno PH koje je podijeljeno u 6 dijelova te kao vrhunac ovog dijela sezone zimsko Prvenstvo Hrvatske.