Novi poraz Zadranki!

Dvanaesto kolo A1 lige za košarkašice odigrano je između ekipe Zadra i Raguse danas s početkom u 16 sati u Dubrovniku. U ovom susretu Zadar je ostvario novi poraz rezultatom 66:52.

Prvih pet minuta igre Zadar je bez koša, za to vrijeme PGM Ragusa ubacuje devet poena, a za njih čak sedam je zalužna, danas nevjerojatna, Ivona Matić, ponajbolja igračica u redovima domaćih.  Crni niz Zadra prekida Sesar s dva poena. Vrlo brzo tračak sunca za Zadar prekida Tošić, igračica Raguse, koja pogađa za 11:2. Na dvije minute do kraja četvrtine Dubrovnik vodi s velikih 17:3, a na kraju prve četvrtine s 22:7.

Prve koševe u drugoj četvrtini postiže Nikpalj za 22:9, a potom Balić pogađa za 22:11. Petrović pogađa tricu i Ragusa je na velikih plus 14. Do kraja četvrtine Zadranke se bore za pokoji koš, a na poluvrijeme odlaze s 37: 24.

U drugom dijelu prve koševe daje Malada i Ragusa je na 39:24. Tošić radi faul na Štrmelj koja pogađa jedno slobodno bacanje. Pogađa i Nikpalj i Zadar je na 39: 27. Do kraja treće četvrtine Zadar gubi 49:34.

Nakon dvije minute igre u zadnjoj četvrtini prve koševe postiže Majstorović i to iz slobodnih bacanja za 49:36. Potom Štrmelj asistira, a Majstorović opet pogađa za 49:38. Na ovaj polet Zadranki, nadovezuje se i Erslan svojoj tricom za 49:41. Pogađa i Nikpalj za dva, ali Tošić vrlo brzo vraća tricom za 52:43. Antonia Erslan ponovno pogađa za dva,  a Kitin, trener domaćih zove time out. Žestoka igra se nastavlja, a na dvije minute do kraja Štrmelj pogađa tricu za 57:52. Ipak, zanimljivu seriju povratka, prekida Tošić tricom za 60:52 minutu prije kraja. Susret se završava rezultatom 66:52 u korist Raguse.

ŽKK PGM Ragusa: ŽKK Zadar 66:52

(22:7, 15: 17, 12:10, 17: 18)

ŽKK PGM Ragusa: Matić 26, Tošić 16, Petrović 13, Malada 9, Babun 2, Pocrnjić, K. Zarać, Lovrić, Tomičić, M. Zarać.

ŽKK Zadar: Nikpalj 13, Cvjetković 12, Erslan 10, Majstorović 6, Štrmelj 4, Balić 4, Sesar 2, Bodrožić 1, Baždarić, M. Erslan, Pavičić, Frakin.