Srbi i Slovenci upisali nove pobjede

U ponedjeljak nije bilo iznenađenja na Svjetskom prvenstvu rukometaša u Španjolskoj. Domaća selekcija je u 2. kolu D skupine u madridskoj Caja Magici svladala Egipat s 29:24 (16:11).

Egipćani su vodili do 11. minute kada je ‘furija’ stigla do prvog izjednačenja 5:5. Nakon toga je domaća selekcija preuzela vodstvo koje nije ispuštala do kraja utakmice. Egipat je ipak zaprijetio u 48. minuti, kada je smanjio na samo tri gola zaostatka, 23:20. Španjolska je odgovorila serijom 5-0 i riješila pitanje pobjednika.

Valero Rivera, sin istoimenog izbornika španjolske reprezentacije, predvodio je domaću selekciju sa 6 golova iz 7 pokušaja. U Egiptu je najbolji bio Ahmed Mostafa sa 5 golova.

Mađarska je očekivano uvjerljivo svladala Australiju 43:13.

U skupini C u Zaragozi, Slovenija je pobijedila Južnu Koreju 34:27 iz 11 pogodaka iz 13 pokušaja Dragana Gajića i 19 obrana Gorazda Škofa. Srbije je slavila 34:28 protiv Bjelorusije kojoj nije pomoglo 11 golova Rutenke. Za Srbiju su Vujin, Nikčević i Nenadić postigli po 5 golova. Poljska je svladala Saudijsku Arabiju 28:14.