Hrvatska s dva ‘torpeda’ potopila Srbiju

Hrvatska nogometna reprezentacija pobjedila je Srbiju 2:0 golovima Mandžukića i Olića i tako napravila veliki korak prema svjetskom prvenstvu što će se održati u Brazilu.

Hrvatska – Srbija 2:0 (2:0)

90 završila je utakmica pobjedom Hrvatske
84′ ulazimo u završnicu utakmice
83′ i treća izmjena. Uz ovacije tribina izašao je strijelac Olić, a uštao je Vukojević
78′ izašao je Strinić, a ušao je Lovren
77′ najbolja akcija Srbije! Prvo je pucao Tadić, Pletikosa je obranio, lopta je došla do Đuričića čiji udarac opet brani Pletikosa
75′ i posljednju izmjenio napravio je Mihajlović, umjesto Ignjatovića ušao je Petrović
74′ Tadić je imao priliku, ali je u posljednji tren uklizao Strinić
72′ Kovačić je sa svoje polovice povukao sve do srpskog šesnaesterca gdje je našao Mandžukića koji je previše htio te izgubio loptu
72′ smirio se tempo igre, što i ne čudi.
64′ sumnjiva situacija pred golom Srbije, dojam je kako je Kolarov vratio loptu Brkiću koji je uhvatio loptu u ruke. Sucu Cakiru ništa nije bilo sumnjivo
63′ izmjena u Hrvatskoj, ušao je Vida, a izašao Kranjčar
61′ nova prilika za Hrvatsku, Rakitić se lijepo izborio za prostor i pucao, ali Brkić brani
60′ Kovačić je pronašao Rakitića koji ubacuje, a Olić je zakasnio djelić sekunde
57′ nova izmjena kod Srbije, ušao je Tadić umjesto Stevanovića
53′ Rakitić je iz skračenog kornera pokušao iznenaditi, ali je Brkić to pročitao
52′ fantastičan udarac Luke Modrića sa nekih 30-tak metara, ali malo pored gola
50′ Srbija je jako dobro otvorila drugo poluvrijeme i igraju puno bolje nego u prvom dijelu
46′ velika opasnost po gol Hrvatske. Kolarov je fenomenalno pucao, ali je Pletikosa izvrsnom intervencijom obranio
46′ započelo je drugo poluvrijeme
45′ završilo je prvo poluvrijeme utakmice.
44′ bližimo se kraju prvog dijela. Hrvatska dominira u svakom segmentu igre
40′ Srbija je izvela korner, ali na svu sreću ništa
37′ nakon Srninog slobodnjaka, Olić se snašao u gužvi i povećao prednost Hrvatske
37′ goool za Hrvatsku!!!

36′ žuti karton za Kolarova koji se još nije oporavio nakon učinjene pogreške iz koje je Mandžo zabio gol
32′ skočila je kompletna naša klupa. Olić je natjerao Nastasića na pogrešku i lopta je došla do Kranjčara…mogla je biti to izgledna prilika za Hrvatsku, no sudac Cakir je svirao prekršaj Olića na Nastasiću
28′ nestao je grč u igri ‘kockastih’. Nakon postignutog gola puno se lakše igre
21′ Kolarov je pogriješi i gurnuo Olića u priliku, a Ola se zatrčao prema golmanu Brkiću te dodao na drugu stranu Mandžukiću koji s par metara pogađa za vodstvo Hrvatske.
21′ GOOOL za Hrvatsku

21′ ne igra Hrvatska onako kako zna. To je vidljivo i po reakcijama Štimca koji je u bijesu napucao bocu s vodom
19′ tukao je Kranjčar s ruba šesnaesterca, no njegov udarac nije bio precizan
17′ kreirali su gosti gužvu u šesnaestercu Hrvatske, no Pletikosa je na mjestu
14′ sudac Cakir je poništio gol Mandžukića zbog zaleđa
14′ prvi udarac iz kuta za Hrvatsku na utakmici
12′ gosti su umrtvili onaj prvi zanos ‘kockastih’
9′ zamjena u Srbiji, izašao Ščepović, a ušao je Đorđević
6′ zasad nema prilika na nit jednoj strani, ali hrvatska ima laganu inicijativu
2′ puno preuzimanja igrača na početku i zasad nitko još ni ne pomišlja preuzeti rizik
1′ počela je utakmica u Maksimiru
0′ minuta šutnje za iznenada preminulog Roberta Komena
0′ odsvirane su himne, i sada je sve spremno za početak utakmice
0′ igrači izlaze na teren. Atmosfera na stadionu je veličanstvena

HRVATSKA: Pletikosa – Srna, Šimunić, Ćorluka, Strinić – Kovačić, Modrić, Rakitić, Kranjčar (od 63. Vida) – Mandžukić, Olić.
SRBIJA: Brkić – Ivanović, Subotić, Nastasić, Kolarov – Radovanović, Ignjovski (od 75. Petrović) , Stevanović (od 57. Tadić), Tošić – Đuričić, Šćepović (od 9. Đorđević)

Hrvatska nogometna reprezentacija plovi jako dobro u kvalifikacijama za Svjetsko prvenstvo što će se 2014. godine održati u Brazilu. Ždrijeb je htio da se izabranici Igora Štimca nađu u istoj skupini sa Srbijom, a nakon dugog iščekivanja došao je trenutak da ugostimo svoje istočne susjede.

Nevjerojatan je bio interes za utakmicu, zato i ne čudi što su tribine maksimirskog stadiona ispunjene do posljednjeg mjesta. No, nakon ‘verbalnih’ igrica jednog i drugog izbornika, sada sve ostaje na igračima na terenu.