Poraz u zadnjem kolu A1 lige!

Iako je jučerašnji poraz ŽKK Pule od ekipe Novog Zagreba osigurao Zadrankama ostanak u ligi, današnji susret Zadranki i domaćina Splita zasigurno ima važnost za Zadranke, makar po pitanju samopouzdanja. Ipak, Zadranke su ostvarile poraz i zadnjem kolu A1 ženske košarkaške lige rezultatom 66:63.

Zadranke su u susret sigurno ušle s dozom nervoze, ali prvi koševi odlaze na stranu Zadranki. Odmah u startu kreću agresivnije, a na kaju prve četvrtine vode 13 : 17. Stalni egal se nastavio i u drugoj četvrtini. Zadranke na poluvrijeme odlaze s rezultatom 24:27.

U trećoj četvrtini se Spližanke bude i nakon pet minuta igre dolaze u svoje prvo vodstvo i rezultat 36:35, a kao posljedicu toga trenerica Mazija odmah zove time out. Na tri minuta do kraja treće četvrtine, Majstorović radi faul, a Zovko pogađa dva slobodna. Brzo nakon toga koš pogađa Cvjetković i time izjednačava na 39:39. Kraj treće četvrtine završava 43:43.

Zadnja četvrtina kreće košem Balić i vodstvom Zadra 43:45.  Kasnije koševe postiže i Majstorović za 47:49. Tada Zovko pogađa tricu za 50: 49, a potom i Roje za 52:49, a onda i 54:49. Zadranke rade puno grešaka te se vodstvo Splita povećava. Ipak, na 15 sekundi do kraja susreta Zadar dolazi na 62:59. Do kraja susreta nastavlja se borba s obje strane, ali i veliki broj pogrešaka. Susret završava rezultatom 66:63.

ŽKK SPLIT : ŽKK ZADAR   66 63

ŽKK Split: Zovko 14, Modrić 24, Pavić, Babić 5, Goleš 7, Roje 14, boban, Šakić, Lucin 2, Leskur.

ŽKK Zadar: Balić 10, Nikpalj 8, Erslan M. 4, Erslan A. 7, Majstorović 22, Štrmelj, Bodrožić 2, Baždarić, Pavičić, Cvjetković 10.