Poličnik selo najmilije, ti si ponos naše Županije

Zadarski list / Velimir Brkić
Tamni način

Prisjećanjem na poginule branitelje i svečanom sjednicom Općinskog vijeća jučer je u Poličniku na prigodan način započelo obilježavanje Dana općine i proslava blagdana Glavosijeka Ivana Krstitelja.

Prethodno je na prigodnoj svečanosti otvorena rekonstruirana lokalna cesta od centra Dračevca Ninskog do zaselka Kuline, u dužini od 1.488 metara. Obred u Dračevcu je predvodio župnik don Pave Kero, a u Poličniku don Damir Juričev, novi župnik Poličnika i Visočana.

Svečanu sjednicu Vijeća za 20. rođendan Općine Poličnik u sportskoj dvorani je otvorio predsjednik Petar Bogović koji se pritom prisjetio prethodnog razdoblja i izgradnje 85 kilometara vodovodne mreže, 100 kilometara nerazvrstanih cesta, 35 kilometara nogostupa, sedam društvenih domova, osam mrtvačnica, javne rasvjete, sportske dvorane, deset sportskih igrališta, dva vrtića, tri poslovne zone, proširenja pet groblja, otvaranja hitne liječničke pomoći i druge projekte. Obnovljeno je i 830 objekata oštećenih u Domovinskom ratu.

Uz pjesmu “Poličnik selo najmilije, ti si ponos naše Županije”, voditeljica programa je bila Vlatka Vučić Marasović. U kulturno-umjetničkom programu su nastupili klapa Koporan i KUD Carza kojem je novčanu donaciju Grada Zagreba u iznosu od 10.000 kuna uručio brigadir Milorad Demo. U ime KUD-a ju je primio njegov suborac, tajnik Miran Damjanović.

Nagradu za životno djelo Općine Poličnik dobio je brigadir Miodrag Demo, šef Odjela za branitelje Gradskog ureda Grada Zagreba. Nagradu općine dobili su tvrtka Marikomerc d.o.o., Obiteljsko poljoprivredno gospodarstvo Miodraga Deše, Malonogometni klub Murvica, Fanita Antolić i Luka Skazlić. Općinsku zahvalnicu i dvije tisuće kuna za osobit uspjeh u osnovnoškolskom obrazovanju dobili su: Filip Zdrilić, Antonio Zubčić, Sara Lučić, Renata Lučić, Maria Lučić, Antonia Lučić, Lucija Žilić i Iva Koljenik.

Ostavi komentar koristeći Facebook

Tagovi:


 

 

Možda ste propustili pročitati