Zadranke upisale pobjedu!

U trećem kolu A1 ženske košarkaške lige, košarkašice Splita ugostile su ekipu Zadra. U žutom dresu, danas, je debitirala Davorka Balić, prošlogodišnja igračica Zadra, a za novi tim je odigrala 24 minute i postigla 11 poena.
Zadranke su krenule žestoko i prve koševe za Split postiže Parunov i to nakon sedam minuta igre kada je na semaforu pisalo 1:14. Do kraja četvrtine Zadranke su tu razliku samo povećavale, nakon deset minuta igre semafor je pokazivao 5:19.
Pod košem se odlično snašla i Marinović koja je postigla 17 poena u večerašnjem susretu.
U drugoj četvrtini Zadranke su nastavile svoj pozitivan niz s brojnim uspješnim realizacijama. Koš za 19:41 i miran odlazak na poluvrijeme postiže Štrmelj.
U drugo poluvrijeme Zadranke ulaze čvrsto i zadržavaju svoju prednost. Kraj treće četvrtine završava rezultatom 38:56.
Ipak, u zadnjoj četvrtini brojne promašene prilike Zadranki, ponajviše šuta za tri ( 3/15 kroz cijelu utakmicu) i sve bolja igra Splićanki čine utakmicu zanimljivijom. Sve glasnije tribine bodre domaće igračice koje pogađaju većinu koševa, tu do izražaja posebno dolazi Modrić, koja je kroz susret zabila 26 poena. Splićanke na kraju zadnju četvrtinu dobivaju rezultatom 27:17, ali ipak konačnih 65:73 Zadrankama daje nove bodove i motiv za lakši korak naprijed.
U sastavu Zadra nedostajala je Lara Majstorović koja ima ozlijedu koljena.