Ukupno 20 kolajni PK Zadar i PK Jadera

Ponovno su nas odličnim plasmanima i rezultatima razveselili ‘mali’ plivači iz ‘Donatova metropolisa’.

Kada bolje razmislimo, i nema natjecanja na kojemu su nastupili, a da s bazena kući ne ponesu poneku kolajnu, pa se isto dogodilo i na povratku u Dalmaciju iz Varaždina.

Na trećem po redu izdanju ‘mini Grand prix sustava’ između 20 klubova i 240 plivača iz Hrvatske, Slovenije i BiH našlo se i 20 talentiranih članova PK Zadar i PK Jadera.

Kod prvih spomenutih plivali su: Nika Kotlar, Nikka Sipina, Ema Molnar, Luka Perović, Luka Smrkinić, Marko Radović, Božo Puhalović i Lovre Marković i Mateo Ćirjak.

– Ukupno su uzeli 13 odličja i nagrada organizatora, PK Barkok, što predstavlja izniman uspjeh, naročito kada se zna da je to bilo premijerno gostovanje na Kupu Sv. Nikole i kako se, uz po tri srebra i brončana odličja, pokupilo čak sedam zlata. Da se ne priča o osobnim rekordima, ulascima u najbolje po tablicama bodovanja i novoostvarenim normama, ne bez ponosa ističe prof. Josipa Nekić, mlada trenerica uz prof. Željka Olujića.

Troje plivača ponijelo je po 2 zlata u 4 discipline u kojima su nastupili. Luka Perović bio je zlatni u kategoriji A (M 2000.) na 100m prsno (1:16.95) i na 200m prsno (2:48.91). Marko Radović, dva puta zlatni u kategoriji B (M 2001.), na 100m delfin (1:13.26) i 200m delfin (2:52.66). Božo Puhalović, osim 2 zlata u kategoriji C (M 2002.), na 100m leđno (1.15.12) i 200m leđno (2:43.48) osvojio je i dva srebra: na 200m mješovito (2:46.47) i 400m slobodno (4:57.26) čime je najuspješniji plivač Zadra po broju medalja.

Luka Smrkinić uzeo je na međunarodnom mitingu paletu medalja, zlato na 200m delfin (2:32.59), srebro na 100m delfin (1:09.06) i broncu na 100m leđno (1:11.02); u svim disciplinama ostvario je i kvalifikacijske norme za nastup na PH.

Dvije medalje osvojila je i Nikka Sipina, broncu na 200m leđno (2:41.81) i 200m mješovito (2:46.47) a zauzela je i peto mjesto u poretku najuspješnijih plivačica HPS mini GP natjecanja! A da netko mora biti i 4. osigurali su Ema Molnar, Nika Kotlar i Lovre Marković, koji su više puta bili četvrti u stazi, no nije nedostajalo najboljih osobnih rezultata.

Kalendarsku 2013. zaključili su na istoj lokaciji i nadareni plivači PK Jadera.

Postigli su zapažen uspjeh i osvojili 14 medalja.

U kategoriji A najuspješnija je bila Nikita Baraba koja je osvojila tri medalje: 2 srebrne u disciplinama 200m leđno (2:40.50) i 100m leđno (1:14.05), kao i brončanu u disciplini 200m mješovito (2:43.96). I na ovom trećem po redu mini GP natjecanju Nikita se u međunarodnoj konkurenciji plasirala na četvrto mjesto po ukupnom zbroju bodova, dok se nakon tri odrađena mini GP-a s ukupno 39 bodova nalazi na petom mjestu poretka.

U kategoriji B slavio je Duje Grgić koji je osvojio kolajne u sve 4 discipline- dvije zlatne je osvojio u disciplinama 400m mješovito (5:33.39) i 800m slobodno (9:57.75) dok je do srebrnih medalja doplivao u disciplinama 200m prsno (2:55.66) i 100m leptir (1:13.78).

Po dva odličja su isplivali i: Ante Nižić -srebro 100m leđno (1:09.54) i bronca u disciplini 200m mješovito (2:30.84), Ellena Šušteršić – dvije srebrne medalje u disciplinama 200m prsno (2:51.82) i 100m leđno (1:21.97) i Tonka Krstić- 100m prsno (1:37.66) i 400m slobodno (5:31.26). Potonja se ekipi na natjecanju potvrdom isplivanih normi na 200m mješovito (2:55.72) i isplivala svoju prvu A normu za nastup na PH. I najmlađi član kluba na natjecanju Filip Smolić, unatoč tome što je bio u kategoriji sa godinu dana starijim plivačima, ponio je brončanu medalju u disciplini 200m prsno (3:08.30).