Zadranke na parketu bez kapetanice!

U desetom kolu A1 ženske košarkaške lige, košarkašice Zadra poražene su od ekipe Medveščaka rezultatom 99: 62. Poraz je bio i za očekivati jer se ipak radi o kvalitetnijoj momčadi od naših cura, a da su, igrom slučaja, pobijedile bilo bi to iznenađenje kola. Ipak, trebalo bi spomenuti igru Zadranki koja u zadnjih par utakmica biva sve lošija. Već u prvoj četvrtini Zagrepčanke vode glavnu riječ, a rezultat po otkucaju desete minute biva 36:13. Pri kraju druge četvrtine, na samo tri minute do poluvremena, Marin, glavna šuterica ekipe, postiže svoja prva dva poena, a na parketu provodi velikih 16 minuta ( šut za dva 2/3, za tri 0/7). Poluvrijeme završava rezultatom 62:24. Treba naglasiti da su Mazijine uzdanice izgubile 16 lopti samo u prvom poluvremenu. U drugom poluvremenu agonija se nastavlja, a na kraju treće četvrtine Medveščak ima velikih plus 50. Utakmica završava rezultatom 99:62, ali i s, na sreću, nešto manjim brojem izgubljenih lopti ( njih osam).

Marija Mazija, trenerica ŽKK Zadra, je nakon poraza od Dubrovačke Raguse, u prošlom kolu, rekla kako se čini da ekipa nema kapetana, a ovog puta kao da je svjesno kapetanicu Erslan ostavila na klupi. Je li to svjesan čin Mazije ili puka slučajnost ostaje misterija.