Kapitulacija osam minuta prije kraja susreta!

Dobro su Zadrani krenuli u večerašnji susret. Utakmica sedamnaestog kola Aba lige donijela je vrlo dobre tri četvrtine kada je riječ o igri Zadra. Petorka Lawrence, Sobin, Batur, Šutalo i Dijan vrlo su borbeno, uz potporu Tornada, zaigrali protiv odličnog Partizana. Zadar nije bio ustrašen, unatoč Partizanu koji je na samom vrhu Abine ljestvice, a Zadar na posljednjem, čini se zapečaćenom, nakon ovog poraza.

Prve koševe za Zadar pogađa Batur, a nakon sedam minuta igre Zadar ima 17:9. Prva četvrtina završava rezultatom 19:13. Nastavak donosi daljnju borbu, a skandiranje s tribina svakako pomaže Zadru u ovoj borbi. Rezultat poluvremena je 35:26 što ostavlja osmijeh na licima domaćih i pruža nadu za moguću pobjedu.

U nastavku Zadrani zadržavaju prednost, čak je i povećavaju na 37:27. Kiša koševa se nastavila sve do kraja treće četvrtine koja završava rezultatom 52:47. Zadnja četvrtina počinje „vraćanjem“ Partizana i serijom 5:0, a nakon dvije minute semafor pokazuje izjednačenje i 52:52. Egal se nastavlja sve do samog kraja susreta, a loš šut i brzopleta igra Zadrana pružaju Partizanu mogućnost pobjede koju ovu iskusna momčad i koristi za konačnih 56:64. U ovoj zadnjoj četvrtini Partizan je pogodio čak 17 koševa, a Zadar svega četiri.

KK ZADAR – KK PARTIZAN NIS 56-64

(19-15, 16-11, 17-21, 4-17)

KK Zadar: Bašić, Ivanov, Kraljević 3, Lawrence 3, Sobin 11, Đugum 2, Ramljak 5, Davis 2, Batur 13, Dijan 2, Prostran 4, Šutalo 11.

KK Partizan NIS: Tepić 7, Lauvergne 16, Dallo, Milutinov 2, Milosavljević 9, Bogdanović 11, Gagić 3, Musli 2, Šalić, Andrić, Kinsey 14, Bezbradić.