Kapitulacija osam minuta prije kraja susreta!

Dobro su Zadrani krenuli u večerašnji susret. Utakmica sedamnaestog kola Aba lige donijela je vrlo dobre tri četvrtine kada je riječ o igri Zadra. Petorka Lawrence, Sobin, Batur, Šutalo i Dijan vrlo su borbeno, uz potporu Tornada, zaigrali protiv odličnog Partizana. Zadar nije bio ustrašen, unatoč Partizanu koji je na samom vrhu Abine ljestvice, a Zadar na posljednjem, čini se zapečaćenom, nakon ovog poraza.

Prve koševe za Zadar pogađa Batur, a nakon sedam minuta igre Zadar ima 17:9. Prva četvrtina završava rezultatom 19:13. Nastavak donosi daljnju borbu, a skandiranje s tribina svakako pomaže Zadru u ovoj borbi. Rezultat poluvremena je 35:26 što ostavlja osmijeh na licima domaćih i pruža nadu za moguću pobjedu.

U nastavku Zadrani zadržavaju prednost, čak je i povećavaju na 37:27. Kiša koševa se nastavila sve do kraja treće četvrtine koja završava rezultatom 52:47. Zadnja četvrtina počinje „vraćanjem“ Partizana i serijom 5:0, a nakon dvije minute semafor pokazuje izjednačenje i 52:52. Egal se nastavlja sve do samog kraja susreta, a loš šut i brzopleta igra Zadrana pružaju Partizanu mogućnost pobjede koju ovu iskusna momčad i koristi za konačnih 56:64. U ovoj zadnjoj četvrtini Partizan je pogodio čak 17 koševa, a Zadar svega četiri.

KK ZADAR – KK PARTIZAN NIS 56-64

(19-15, 16-11, 17-21, 4-17)

KK Zadar: Bašić, Ivanov, Kraljević 3, Lawrence 3, Sobin 11, Đugum 2, Ramljak 5, Davis 2, Batur 13, Dijan 2, Prostran 4, Šutalo 11.

KK Partizan NIS: Tepić 7, Lauvergne 16, Dallo, Milutinov 2, Milosavljević 9, Bogdanović 11, Gagić 3, Musli 2, Šalić, Andrić, Kinsey 14, Bezbradić.

Vijesti Antene Zadar slušajte na 97,2 MHz, te online na 972.fm na svaki puni sat od 8 do 16 sati. Slušajte i Jutarnju kroniku radnim danom u 7 sati. Svakako nas pratite i na društvenim mrežama Facebook, Twitter, Instagram i YouTube. Ne zaboravite i preuzeti našu aplikaciju za iOS i Android uređaje, kako bi vam bili još dostupniji u svakom trenutku.