Marko Šutalo najkorisniji igrač KK Zadar

Nakon 15 odigranih kola u ABA ligi, ‘Facebook KK Zadar official’ ponudio je pojedinačni statistički učinak igrača. U tablici su i trenutni roster i ostali koji su napustili sastav ili su u fazi rehabilitacije poslije zarađenih povreda ‘izvan stroja’.

Najučinkovitijim se u pogonu s Višnjika pokazao- Marko Šutalo, što i ne predstavlja neko iznenađenje, a listu 17 imena zaključuju, uglavnom su sjedili na klupi, s po minutu ulaska, najmlađi Jure Perić i Mario Špaleta.

Reprezentativac BiH je u 12 utakmica imao prosječnih 16.0 ubačaja za prosječno 35.9 minuta provedenih na parketu, pri čemu je ‘šut za dva’ gađao s 47 posto uspješnosti, ‘trice’ s 36 posto, slobodna bacanja-87 posto, uz 2.6 skokova, 2.1 asistenciju, dok je 14.3 daleko najbolja ‘plavo- bijela’ valorizacija.

[pullquote align=”left”]Reprezentativac BiH je u 12 utakmica imao prosječnih 16.0 ubačaja za 35.9 minuta, pri čemu je ‘šut za dva’ gađao s 47 posto, ‘trice’ s 36 posto, slobodna bacanja-87 posto, uz 2.6 skokova, 2.1 asistenciju, dok je 14.3 daleko najbolja valorizacija[/pullquote]Bennet Davis je u premijernoj utakmici kontra Budućnosti iskazao potencijal, u 19 minuta je ubacio 11 koševa, imao je stopostotni šut za ‘tri’ i ‘dva’ poena, a 25 posto slobodna bacanja.

Kapetan i krilni centar Ive Ivanov koji na žalost pauzira zbog ozlijede u sedam je odigranih susreta regionalnog prvenstva prosječno na terenu proveo 27.3 minuta postigavši prosječno 9.1 koš, za što je ‘dvicu’ šutirao s 52 posto uspješnosti, ‘tricu’ s 29 posto i ‘bacanja’ sa 67 posto, uz 3.9 skokova.

Pri tronu učinkovitosti su i bek Andrew Derek Renaldo Lawrence (14 utakmica, 9.1 pogodak, 26.4 minuta, 43 posto za ‘dva’, 28 posto za ‘tri’, 75 posto iz ‘slobodnih bacanja’, 2.4 skoka, 3.5 asistencija), baš kao i ‘otišli’ Marko Car (osam utakmica, 8.6 ubačaja, 20.8 minuta, 48 posto šut za ‘dvicu’, 32 posto za ‘tricu’, 94 posto uspješan iz ‘slobodnjaka’, 1.9 skokova, 2.3 asista). Marko Ramljak imao je pak najviše uhvaćenih lopti u skoku- 4.2.

[pullquote align=”right”]Momčad se uoči susreta s Cedevitom (Zagreb, subota, 21:00) nalazi na 12. poziciji ABA lige u konkurenciji 14 sastava[/pullquote]Ekipa je nakon JL poraza protiv Budućnosti u Kaštelima rezervirali kartu za nastup na finalnom turniru Kupa Krešimira Ćosića, uz tri ‘metropolske ‘ postave, Cibone, Cedevite i Zagreba.  Rezultatom 93-56 pala je ‘Ribola-Kaštela’. Priliku su dobili baš svi u rosteru, a na ‘plus 37’ najefikasniji u pobjedničkim redovima bio je Kraljević sa 17 koševa.

Momčad se uoči susreta s Cedevitom (Zagreb, subota, 21:00) nalazi na 12. poziciji ABA lige u konkurenciji 14 sastava. U poretku vodi Crvena zvezda Telekom s omjerom 12-3, ispred Partizana NIS i Cedevite 11-4. Na ljestvicu su iza: Budućnoist VOLI 10-5, Cibona 9-6, Igokea 8-7, MZT Skopje Aerodrom 7-8, Krka, Mega Vizura i Radnički 6-9, Union Olimpija, Zadar i Szolnoki Olaj  5-10 i Široki Primorka 4-11.

Raspored 16. kola: Cedevita- Zadar, Radnički- Crvena zvezda, Union Olimpija- Široki, Szolnoki Olaj- Cibona, Budućnost- MZT, Partizan- Krka i Igokea- Mega Vizura.