Dolazak Sunare, sunce izostalo!

U devetnaestom kolu regionalne ABA lige, košarkaši Zadra, večeras su, izgubili od gostujuće ekipe Krke s rezultatom 57:55. Zadrani su ovog tjedna promijenili trenera, a vruća klupa, na koju je trenutno zasjeo Sunara, i dalje ostaje poprilično zahtjevan, a pomalo i nemoguć posao. Sedmi poraz u nizu Zadar je u ovom trenutku zapečatio za dno tablice, a ostaje samo nada za naglim i pozitivnim promjenama u narednim susretima.

Nervoza se na parketu osjetila od samog početka kad Šutalo gubi loptu. Tada Sobin pogađa koš za plus dva, ali pogađa i Murić. Nakon tri minute igre pogađa Lawrence za 4:2. U nastavku Krka radi seriju 8:0 i prelazi u vodstvo, tada se Zadar vraća, a na minutu do kraja četvrtine pogađa Kraljević za 13:12. Četvrtina završava s minimalnih 15:13. U nastavku kapetan Ive Ivanov drži Zadar u egalu, ali Krka radi seriju 9:0, a na poluvremenu semafor pokazuje 33:29.

U nastavku poene pogađa Sobin za vodstvo 37:29, Krka vrlo brzo smanjuje. Treću četvrtinu dobivaju 9:16, odnosno 42:45. U zadnjoj dionici, na samom početku, ponovno reprizira Sobin i pogađa svoja dva koša. Zadar vodi, ali samo nakratko. Ipak, zadnje 24 sekunde utakmice donose pravu dramu. Na semaforu je 53:55, a Buljan radi faul na Sobinu. Sobin u prvom slobodnom griješi, a drugo pogađa. Šutalo radi faul na Bečiroviču koji pogađa i Krka je na 54:57. U idućem napadu Lawrence gubi loptu, a Batur radi osobnu pogrešku na Bečiroviču koji ovog puta griješi u oba slobodna bacanja, tada Buljan radi faul na Kraljeviću koji od dva slobodna pogađa jedno za finalnih 55:57.

KK ZADAR – KK KRKA NOVO MESTO 55-57

(15-13, 18-16, 9-16, 13-12)

KK Zadar: Bašić, Ivanov 13, Kraljević 7, Lawrence 2, Perić, Sobin 15, Đugum, Ramljak 8, Batur 1, Prostran 3, Šutalo 6.

KK Krka Novo Mesto: Lapornik 2, Kastrati 2, Rojc 2, Bečirovič 12, Murić 7, Pavić 6, Booker 9, Hukić, Bolčina, Buljan 8, Klobučar 9.