Pula protiv Zadranki dominirala od početka susreta!

Teško je bilo današnje gostovanje ŽKK Zadra kod ekipe Rockwool Pule. Za razliku od prošlotjedne kup utakmice i odlične, gotovo pa egal, utakmice protiv Novog Zagreba, Zadranke su u ovom susretu potpunu dominaciju prepustile Puli. Tako je Rockwool Pula u 15. kolu A1 ženske košarkaške lige uvjerljivom prednošću 85:60 savladala ekipu Zadra. Prevlast u ovom susretu su od samog starta pokazale domaće igračice koje su već nakon prve četvrtine vodile 26:10, a tu istu prednost su do poluvremena samo povećale na tada velikih plus 18, odnosno na 47:29. U prvom poluvremenu, ako je za vjerovati sudcima, Puljanke su napravile svega četiri prekršaja za razliku od Zadra koji je već tada imao deset osobnih pogrešaka.

Nakon loše prve četvrtine, i gotovo izjednačene druge, u trećoj četvrtini ponovno dominira Pula i semafor prikazuje 64:40. Zadnja četvrtina prikazuje nešto veću borbenost Zadranki, ali ipak nedovoljno veliku za realan povratak u susret koji u konačni i završava rezultatom 85:60. Ovo je utakmica koja je definitivno Puljankama vratila samopouzdanje nakon neočekivanog poraza protiv Trešnjevke 2009 u kupu, ali i utakmica koja će Zadar pomalo prizemljiti da realnije sagledaju trenutnu situaciju i veliki broj grešaka koji rade kada je riječ o šutu ( Šut za dva 15/40 i šut za tri 7/22).

U idućem kolu Zadranke su domaćin oslabljenoj ekipi Šibenika.

ŽKK ROCKWOOL PULA: ŽKK ZADAR 85:60

(26:10, 21:19, 17:11, 21:20)

ŽKK ROCKWOOL PULA: Đukić, Pačkovski 19, Čičić 2, Bedalov 22, Zubak 6, Blažević 2, Bosilj 20, Ramljak 10, Tukić 2.

ŽKK ZADAR: Štrmelj 6, Baždarić, Erslan M., Marin 18, Sikirić 4, Nikpalj 10, Erslan A. 18, Milovac, Radovčić, Pavičić 4, Dražević.