Zadrankama novi bodovi!

U večerašnjem susretu 14. kola A1 ženske košarkaške lige Zadranke su, protiv ŽKK Splita, ostvarile svoju treću uzastopnu domaću pobjedu. Nakon Studenac Omiša, pa Kvarnera, bez bodova odlaze i Spličanke. Konačni rezultat susreta je 67:61.

Prva četvrtina krenula je žestoko kod obje ekipe. Igra je tekla koš za košem. Ipak, vrlo brzo Zadranke pokazuju veću borbenost i nakon prvih deset minuta igre semafor pokazuje 20:13. U drugoj četvrtini Mazijine igračice igraju kao jedna i na taj način samo povećavaju razliku, a trica Antonije Erslan pečati poluvrijeme s uvjerljivih 39:20. U drugom dijelu Zadranke nastavljaju sa žestokom igrom. Publika sa zanimanjem promatra susret i sve bolje igre domaćih. Svojom borbenošću plavo bijele treću četvrtinu završavaju rezultatom 60:36. Velikih plus dvadeset i četiri Zadrankama pruža sigurnost i mirnoću za ulazak u zadnjih deset minuta. To koriste Splićanke koje u zadnjoj četvrtini rade veliku seriju od 7:25. Ipak, sve to je bilo nedovoljno za pobjedu i Zadranke završavaju susret novom pobjedom s rezultatom 67:61.

ŽKK Zadar: Štrmelj 4, Baždarić, M. Erslan 1, Marin 16, Sikirić, Nikpalj 4, A. Erslan 24, Bodrožić, Frakin 8, Radovčić, Milovac 2, Marinović 8.

ŽKK Split: Goleš 15, Puljić 3, Čipčić, Zubak, Petrov 12, Domljanović, Modrić 27, Leskur, Pavić 4, Dedić.