TRADICIONALNA MANIFESTACIJA U BIOGRADU

Na “Danima masline” šampionska ulja OPG Cossetto i OPG Joško Veža

Antena Zadar / Zara PIX

Udruga prehrambenih tehnologa, biotehnologa i nutricionista Zadarske županije i ove godine je, i to 16. put po redu, uspješno organizirala manifestaciju “Dani masline”, u sklopu Županijskih dana 2014. 11. i 12. travnja u Biogradu na Moru, u hotelu Ilirija.

Bila je to, naravno, prigoda za razmjenu iskustava i upoznavanje s najnovijim tehnologijama u preradi i čuvanju maslinovih ulja ali i dodjelu nagrada najboljim uljarima odnosno maslinovim uljima iz zemlje i inozemstva.

Naslov šampiona u kategoriji Otvorena ulja ponijelo je OPG Joško Veža, a među 10 najboljih su: Jadranka Majić, Tomislav Milin, Mladen Ćustić, Alveus d.o.o., OPG Mile Vrsaljko, PZ Maslina i vino, OPG Marko Ćirjak, OPG Vinko Vrsaljko, OPG Oleatica i Vilim Gržan.

[pullquote align=”left”]Bila je to prigoda za razmjenu iskustava i upoznavanje s najnovijim tehnologijama u preradi i čuvanju maslinovih ulja ali i dodjelu nagrada najboljim uljarima odnosno maslinovim uljima[/pullquote]Nositelji zlatnih medalja su: Ratko Erlić, Marin Matešić, Obitelj Pedić, Vina Fakin, Josip Matić, Mile Nimac, Tomislav Gulan, OPG Gordana Strpić, OPG Silvano Pregara, OPG Stamičar, Dom za odrasle osobe Zemunik, Bonaventura Vanjak, Šime Čulina, Bruna Ćustić, Matea Bratanović, OPG Krnčević, Željko Karaman, Nediljko Fistonić, Mladen Milin, Zvonimir Storić, Bore Perica, OPG Šime Matak, OPG Mate Ražov, OPG Zdravko Mamić, OPG Neven Kovačić, Željko Peričić, Dino Podrug, Drago Malić, OPG Željko Baradić, Anđelko Kuzmanić, Silvio Vodanović, OPG Ante Šunjerga, Ivan Brtan, Božidar Šoša, Stipe Pipunić, Mirjana Šoša, Mladen Nekić, OPG Živko Vidaković, Branko Kutija, marin Kožul, Dragan Lepur, Ante Jeličić, Nada Plazina, Krste Kovačević, Ivan Atelj, Vjera Biloglav, Jakov Pedišić, OPG Krnčević, PZ Pakoška, Ante Ledenko, Robert Perović, Marko Nakić, OPG Milenko Zagorac, Ivan Jukić, Ivica Zrilić, OPG Bare Žagar, OPG Ivan Špadina, Jelena Erak, Neno Rak, IOG Svemir Troskot, Mate Matić, Vojko Škopić, OPG Radoslav Bojmić, Neven Bolanča, Milan Bašić, Emica Ivković, Milorad Titulić, Mladen Mrdalj, Ljube Kardum, Frane Peša, Šime Brkić i OPG Šime Dežmalj.

Nositelji srebrnih medalja su: Branko Brkljača, Zvjezdan Vujnović, OPG Roko Žilić, Kristijan Sjauš, OPG Mario Maksan, Miro Marković, Drago Malić, Ljubo Maksan, Ivan Bašić, OPG Milorad Vidaković, Nado Grubić, Luka Brkić, Viktor Prtenjača, Ante Vulin i OPG Branko Brković.

Brončane medalje su zaslužili: Josip Vučkov, OPG Lucija Dešpoja i Knjigovodstveni obrt Žiro, vl. Josip Kulaš, Polača.

U kategoriji Pakovine, šampion je OPG Cossetto, dok su u 10 najboljih: Alela Markočić & Vesel, Vlado Munda, OPG Vošten, OPG Lupić Bale, OPG Zanini, OPG Flego, Ivica Vlatković III. berba, OPG Ratko Romić, OPG Nino Činić i PZ Maslina i vino.

Nositelji zlatnih medalja: Livio Cossara, Alela Markočić & Vesel, Obitelj Pedić, OPG William i Anessa Negri, Goran Muhlstein, Iztok Plahuta, Ljiljana Laganis, Dario Glavina, Jadranka Majić, OPG Bruno Radesich Krasica, OPG Marino Civitan, Davor Zanini, Željko Grgorinić, Zigante d.o.o, OPG Marino Kraljević, OPG Lucio Toffetti, OPG Flego, Vlado Munda, Ekoliška kmetja Morgan, Družinska Kmetja Olea Klodić Mirjana, Jadran Furlanić, OPG Lupić Bale, Ivica Vlatković II. berba, Mario Crnobori, Alen Rosanda, Silvano Tanger, Obrt Benvegnu, Darko Jakomin, Stjepan Hladnić, Stevan Dobrović, Boris Jenko, Ivica Vlčatković I. berba, OPG Ipša Maria – Casa Maršić, Ante Brstilo, OPG Mario Štelko, Turistična kmetja Tonin, Timotej Zupan, Matej i Mikela Cah, OPG Radešić Punta, Miran Adamić, Dušan Moljk, Bojan Drinovec, UO Buddy Zadar, OPG Mate Dušević, Ratko Erlić, Dino Pucer, Petar Gurlica, Poloprivredni obrt Čičo, Stjepan Hladnić, Drago Košuta, Jasna Baruca, Igor Mihalić, Franco Baruca, Daroslav Sedmak, Ekološka kmetja BEM Sabadin, Iztok Obad, Giorgio Marino Zudich, OPG Coslovich, Zdravko Pišlar, Sergej Rolić, Hotel Belvedere d.o.o., OPG Stojko i Božo Surać, Darko Dujela, OPG Anđelko Baljak, Glavko Petaros, Marko Marancin, Amir Crnalić, Družinska kmetja Olea Klodić Milan, OPG Joško Veža i Obitelj Iskra.

[pullquote align=”right”]Priređen je i prigodan sajam na kojemu su se svojim proizvodima predstavili maslinari, uljari, vinari, sirari i ostali izlagači, a održale su se i stručno vođene degustacije i prezentacije maslinova ulja[/pullquote]Robertu Filipiću pripala je brončana medalja.

U okviru događanja, eminentni stručnjaci su održali niz predavanja vezanih uz maslinarstvo i proizvodnju maslinova ulja. Priređen je i prigodan sajam na kojemu su se svojim proizvodima predstavili maslinari, uljari, vinari, sirari i ostali izlagači, a održale su se i stručno vođene degustacije i prezentacije maslinova ulja.

Prikupljena su bila 253 uzorka ulja za ocjenjivanje, a manifestacija je po prvi put imala i međunarodni karakter jer su za ocjenjivanje prikupljena i maslinova ulja iz Italije, Slovenije, kao i BiH. Najveći broj uzoraka je uzorkovan u Zadarskoj županiji, ostali hrvatski uzorci ulja dolaze iz Šibensko-kninske, Splitsko-dalmatinske, Ličko-senjske, Primorsko- goranske i Istarske županije, dok je jedan uzorak ulja stigao iz Bosne i Hercegovine, uz 40 slovenskih i tri talijanska. Također, priredba je imala edukativni, natjecateljski, ali i humanitarni karakter okupljanja maslinara i uljara.

Najbolje je ulje sorte orkula- i priznanje Orkula Orkuli uzela Jadranka Majić, uljara koja je preradila šampionsko ulje u kategoriji otvorenih ulja je Uljara Radeljić, Brist, a Uljara koja je preradila šampionsko ulje u kategoriji pakovine je Uljara Benvegnu, Krasica.

Ostavi komentar koristeći Facebook



 

Listen on Online Radio Box!

Svira(lo) na Anteni Zadar 97,2

Listen on Online Radio Box!

10 najemitiranijih na Anteni Zadar