Milan Kujundžić se na Kalelargi rukovao i sa Zdravkom Livakovićem

Kujundžić: “Svi koji su sudjelovali u kriminalnim radnjama bit će procesuirani!”

Antena Zadar / Zara PIX
Tamni način

Još jedan od predsjedničkih kandidata pohodio je Zadar, tako je u okviru svoje predsjedničke kampanje na zadarskim ulicama naše sugrađane pozdravljao Milan Kujundžić, dok je njegov tim ispred Gradske lože okupljenim simpatizerima dijelili mandarine, upaljače i sl. prigodne sitnice u sklopu kampanje.
Osim sa sugrađanima Kujundžić je imao izniman susret na Kalelargi ispred HNK gdje se susreo, rukovao i srdačno pozdravio sa Zdravkom Livakovićem, bivšim državnim tajnikom te remetinečkim uhićenikom u aferama Remorker-HAC.

Kujundžić je u svom obraćanju medijima na zadarskom Narodnom trgu bio standardno oštar prema svojim protukandidatima za koje je ustvrdio da su neozbiljni te istaknuo kako je uvjeren da niti Grabar Kitarović, niti Josipović neće doći na najavljeno sučeljavanje na RTL televiziji, jer su i prvo izbjegli. Nazvao ih je lutkama na koncu svojih stranaka koje neće dirati jedna drugu.

– I Grabar Kitarović i Josipović šalju poruku hrvatskom narodu da ne drže do njega te da će pobijediti zahvaljujući svojim partijskim mašinerijama. Poslali su im jasnu poruku nepojavljivanjem na sučeljavanju predsjedničkih kandidata na HTV-u da njima hrvatski narod ne predstavlja ništa, da imaju tu mašineriju koja će ih dovesti do pobjede. Sramota! Grabar Kitarović, kao proizvod šačice ljudi nema šanse ući u nikakav krug, njoj je najbolje odmah odustati, ali i onima koji je podržavaju. Novog sučeljavanja vjerojatno neće biti jer se ovih dvoje ne usude izići pred svoj narod gdje bi ih ja u ime hrvatskog naroda pitao neke stvari. Oni neće doći, kao ni ovaj mali Sinčić jutros. To su obične lutke na koncu koje moraju slušati one koji ih šalju, naglasio je Kujundžić.

U svom govoru, na novinarsko pitanje, osvrnuo se i na priču objavljenu u medijima o krađi glasova na nekoliko posljednjih izbora. Tvrdi kako su i Grabar Kitarović, ali i Josipović mogli znati, odnosno i da su znali za navedene krađe glasova, no da tada nisu reagirali, što, prema njegovim riječima, upućuje kako će krađe biti i na ovim nadolazećim izborima 28. prosinca 2014. godine.

– To je jedna od najbitnijih stvari. Prozvao sam ih oboje i ukoliko je točno ono što su mediji prenijeli da su jedno i drugo ili sudjelovali ili znali za krađe glasova 2005., 2007., i 2009., a da pritom nisu ništa poduzeli, kao što ništa nisu poduzeli da bi se spriječile nove krađe jer minimum koji sam tražio u sprječavanju fantomskih glasova i krađe glasova bio je da se uvede rubrika “potpisi.” Dakle, pri glasovanju i davanju osobne iskaznice tražio sam samo vlastoručni potpis na račun kojeg se mogu provjeriti lažni glasovi, no to nisu htjeli uvesti. Dakl, spremaju se krasti opet, a ovih dvoje, Kolinda i Ivo, ukoliko su točni navodi medija, ne bi niti smjeli sudjelovati na izborima jer su na neki način sudjelovali u prevari hrvatskog naroda i krađi glasova, istaknuo je Kujundžić.

Osim navedenog upozorio je i kako je aktualna Vlada pokazala svojim neradom i neznanjem da ne drži niti do zakona u zemlji, ali niti u svijetu.

– Vlada koja je zajedno s Josipovićem htjela napraviti Lex Perković spremna je nezakonito kršiti sve te će zbog toga vrlo brzo otići u povijest, ali prije toga će odgovarati za zlodjela koja je učinila hrvatskom narodu. Svaki novi dan ove Vlade je nova šteta hrvatskom narodu, zaključio je danas u Zadru Kujundžić.

Nakon đira preko Kalelarge, posjeta Dobrovoljnim darivateljima krvi “Kalelarga” u HNK, posjetio je i udrugu bivših zaposlenika “Solidarnost” Zadar gdje mu je dobrodošlicu u ime udruge zaželio glasnogovornik, Čedo Alić.

– Naša udruga zajedno sa strankom Nova zora podupire Milana Kujundžića za kandidata za predsjednika RH. Mi smo udruga koja brani interese opljačkanih hrvatskih radnika. U cijeloj Hrvatskoj izgubljene su stotine tisuća radnih mjesta zahvaljujući nezakonitoj pretvorbi i privatizaciji. U Zadarskoj županiji izgubili smo po tom osnovu oko 22.000 radnih mjesta. Među tim radnicima koji su na takav način izgubili radno mjesto i egzistenciju nalaze se i tisuće hrvatskih branitelja, ali ne onih koji su priključeni na hrvatski državni proračun već onih koji se bore i kojima je borba za hrvatsku državu pitanje časti, a ne materijalnog interesa. Veliki dio populacije, koji su ujedno i naši članovi čije probleme nastojimo riješiti kroz korumpirane i otuđene institucije hrvatske države, su ljudi u dobi od 45 do 70 godina. To su ljudi koji više nemaju šanse u životu. Oni su svoje dali. Na žalost , meni na to pođu suze, vjerujem i vama. Tisuće ljudi ne može egzistirati jer su naši političari uništili hrvatsku privredu i opljačkali hrvatski narod. Ne postoji niti jedan primjer u svijetu da je država na ovakav način opljačkala i uništila svoju privredu i hrvatske radnike. Tisuće tih ljudi, vuku se desetak, 15 godina po sudovima, ali ne da bi naplatili ono što su im dosudili sudovi, nego da bi ono što su dosudili sudovi otišlo u zastaru. Na žalost, institucije hrvatske države pretvorene su u represivni aparat specijaliziran za teror i pljačku. Javni dug nam je narastao na preko 80 posto BDP-a, a da se u RH nije našao niti jedan intelektualac, političar, institucija, niti jedan predstavnik vlasti, niti jedan premijer ili predsjednik koji bi rekao da te i takve koji uništavaju socijalnu, ekonomsku i demokratsku državu treba staviti pod društvenu kontrolu jer toga nema, i zato imamo katastrofu u svim porama društva. Nema koristi od kuknjave. Čast nam je da nas je posjetio dr. Kujundžić i nadamo se kako će upravo on biti novi predsjednik RH i mi mu dajemo punu podršku te vjerujemo kako je upravo on taj vođa koji ima sve reference i nadasve ljubav za svoj narod i domovinu, ima znanja i hrabrosti za promjene, istaknuo je Alić.

Milan Kujundzic

Kujundžić je istaknuo kako nije znao da će u Zadru posjetiti udrugu ljudi koja se bori za svoja prava i prava ostalih 20-ak tisuća bivšiih radnika, od kojih su mnogi i hrvatski branitelji, no, kako kaže, došao je jer je osnova njegovog programa upravo činjenica da je RH uništena ekonomski i socijalno.

– Kaste, koje sebe nazivaju vrhovima stranaka su programirano uništile RH i organizirano provodile kriminal nad hrvatskim narodom, osiromašile ga, prevarile i opljačkale. Da bi mi spasili ostatke ostataka hrvatskog radništva, ribara, i seljaštva, imamo posljednji trenutak, pokušati presjeći taj koruptivni lanac političke korupcije na koju se nadovezala i ekonomska i svaka druga korupcija. Državu treba urediti, dakle napraviti lustraciju. Kada ja spomenem lustraciju onda bi se Josipović bavio partizanima i ustašama, i ovi nesretnici koji kao njega brane. Kada govorimo o gospodarskoj lustraciji, o financijskoj i funkcijskoj lustraciji, gdje je tko bio kada su se sva ta zla događala. Dakle, ne mogu oprati ruke ovi koji su tada bili ministri, premijeri, itd. U RH upravo sada ima preko 330.000 obitelji puta tri ili četiri člana, što je oko milijun i dvjesto tisuća ljudi kojima su blokirani računi, koji su doslovno gladni, koji jutros nisu mogli djetetu kupiti mlijeko, upaliti bojler jer nisu platili struju pa im je ista isključena. U RH postoji 30 posto djece, a u isto vrijeme crveni i plavi buržuji zapravo nisu domoljubne niti socijalne stranke, to su stranke kaste i oni se boje. Znaju da će mojim dolaskom na vlast biti procesuirani svi, a sudstvo će početi raditi ono što mu je zadatak jer je trenutno dobar dio sudstva u rukama političara koji selektivno ne procesuiraju, odnosno ne procesuiraju. Dakle, ja sam prvenstveno s hrvatskim narodom, a prvi potezi će biti riješiti zaštitu socijalno najugroženijih, a to znači da je u ovom trenutku barem milijun Hrvata na samom dnu egzistencije, odnosno uopće nemaju egzistenciju. Nakon toga ću rješavati zelenaške kredite i procesi će krenuti. Dakle, u novoj državi Hrvatskoj neće ostati nekažnjen nitko tko je radio zlo, neće ga moći nitko zaštititi, niti premijer, niti predsjednik Ustavnog suda, niti predsjednik ove ili one stranke. Dakle, upalit će se veliko svjetlo, a kada se upali vidjet će se tko je što radio. Dio novca će morati vratiti, a neki će morati ići u zatvore prati wc-e, bez toga neće iči. Narod treba zaposliti jer smo mi navikli živjeti od svog rada, a ne od milostinje. Bitno je za sada izići na izbore jer ukoliko građani ne iziđu sve ostaje isto, istaknuo je Kujundžić.

S početkom u 17 sati Kujundžić je Zadranima u hotelu Kolovare predstavio svoj predsjednički program pod nazivom “Nova Hrvatska.”

Ostavi komentar koristeći Facebook 

Listen on Online Radio Box!

Svira(lo) na Anteni Zadar 97,2

Listen on Online Radio Box!

10 najemitiranijih na Anteni Zadar