Zadar na kraju prvog i u drugom dijelu slomio otpor Zaboka

Košarkaši Zadra ubilježili su i šestu uzastopnu pobjedu. U Bedekovčini su svladali domaći Zabok rezultatom 80:56.

Zabok je u subotu dobar otpor Zadranima pružao sve do kraja prvog poluvremena, kada su gosti napravili presudnu seriju, stekli dvoznamenkastu prednost i sačuvali je do završetka utakmice.

Prva je četvrtina pripala Nazorovim igračima 17:16, a tri minute prije odlaska na odmor Zabok je zaostajao samo dva koša (30:28). Međutim, tada su Sobin, Ramljak i Ivanov režirali seriju 10:1 i Zadrani su u drugo poluvrijeme ušli s ugodnijih 40:29.

U trećoj četvrtini Zadar je polako, ali sigurno nadograđivao svoje vodstvo, da bi u završnu dionicu ušao s velikih +17 (58:41). Preostali dio susreta bio je tek rutinsko odrađivanje posla.

Kraljević i Ramljak predvodili su Zadar s ubačenih 16 koševa, a Sobin je ostvario učinak od 13 koševa i deset skokova. U dresu Zaboka istaknuli su se Bundović s 18 i Zrnić sa 17 ubačaja.

Zadar, koji na tablici hrvatskog prvenstva drži treće mjesto iza Cibone i Cedevite, a ispred Zagreba, u sljedećem kolu igra protiv Kvarnera.