Zadarska PK Jadera poharala regiju: 68 odličja, pehar i 30 titula prvaka!

U Splitu na prošlo tjedna u 50-metarskom bazenu Poljud održalo se ljetno Regionalno Prvenstvo Hrvatske – Regije 1 (Dalmacije). U konkurenciji 220 natjecatelja iz 11 klubova naše regije nastupili smo sa 17 članova, te smo se nakon 3 dana i 6 dijelova natjecanja u Zadar vratili bogatiji za 30 titula regionalnih prvaka i to u kategorijama seniora, juniora, ml.juniora, kadeta te peharom i 68 odličja (30xzlato, 16xsrebro, 22xbronca). Do individualnih odličja doplivali su Leo Bavdek (19 medalja + pehar), Tonka Krstić (13), Ellena Šušteršić (9), Duje Grgić (9), Barbara Ćustić (7), Nikita Baraba (3), Ante Nižić (1) i Petra Lučev (1), ženska kadetska štafeta (5), muška kadetska štafeta (1).

Mlađi junior Leo Bavdek (99) je slavio 19 puta (9xzlato, 5x srebro, 5xbronca) te je na kraju natjecanja osvojio i pehar za 2 mjesto u ukupnim pobjednicima kategorije na temelju zbroja najvrjednije discipline iz svakog dijela. Leo je doplivao do 9 titula regionalnog prvaka od čega su čak dvije u seniorskoj kategoriji i to u disciplinama 400m slobodno i 1500m slobodno, ujedno je doplivao i do 3 titule juniorskog prvaka u disciplinama 200m leptir, 400m slobodno i 1500m slobodno dok je do 4 titule ml.juniorskog prvaka doplivao u disciplinama 400m mješovito, 200m leptir, 400m slobodno i 1500m slobodno. U općoj/seniorskoj kategoriji doplivao je i do 3 srebrne medalje u disciplinama 200m leptir, 400m mješovito i 800m slobodno, u juniorskoj kategoriji osvojio je srebro u discplini 400m mješovito dok je u ml. juniorskoj kategoriji do srebra doplivao u disciplini  200m mješovito brončanih. Brončanu medalju u juniorskoj kategoriji je osvojio u disciplini 100m slobodno dok je do  ml.juniorskih bronci doplivao u disciplinama 50m leptir, 100m leptir, 100m slobodno, 200m slobodno.

Mlađa juniorka Barbara Ćustić (01) je je slavila 7 puta (3xzlato, 4xbronca), a zaslužna je za prvu žensku seniorsku titulu regionalne prvakinje za naš klub do koje je doplivala u disciplini 100m prsno, te je u istoj disciplini doplivala do titule juniorske i ml.juniorske prvakinje. Juniorske bronce je osvojila u disciplinama 200m prsno i 50m prsno. U istim disciplinama je osvojila i ml.juniorske bronce.

U kategoriji kadeta briljirala je Tonka Krstić (03) koja se na postolje penjala 13 puta (4xzlato, 3xsrebro, 6xbronca). Do 4 titule kadetske regionalne prvakinje doplivala je u disciplinama 400m mješovito, 50m leptir, 100m leptir i 200m leptir. Za posebnu pohvalu je što je Tonka kao kadet doplivala i do juniorske i ml.juniorske bronce u disciplini 400m mješovito. Tri srebne medalje osvojila je u disciplinama: 100m slobodno, 800m slobodno i 200m mješovito, dok je u svojoj kategoriji doplivala i do 4 brončane medalje u disciplinama: 100m prsno, 200m prsno, 50m leđno i 200m leđno.

Kadetkinja Ellena Šušteršić (03) je osvojila 9 medalja (5xzlato, 4xsrebro). Ellena se čak 5 puta penjala na najvišu stepenicu postolja po zlatne medalje i titule kadetske regionalne prvakinje i to u disciplinama: 100m slobodno, 200m slobodno, 400m slobodno, 800m slobodno te 50m leđno, 3 srebrne medalje je osvojila u disciplinama: 50m slobodno, 50m leptir , 100m leđno i 200m leđno.

Kadet Duje Grgić (01) je također osvojio 9 medalja (4xzlato, 3xsrebro, 2xbronca). Do 4 titule kadetskog regionalnog prvaka doplivao je u disciplinama: 400m mješovito, 50m leptir, 100m leptir i 200m leptir, tri srebrne medalje je osvojio u disciplinama: 100m leđno, 200mslobodno i 400m slobodno, dok je do dvije bronce doplivao na dionicama 100m slobodno i 800m slobodno.

Mlađa juniorka Nikita Baraba (02) je osvojila 3 medalje (1xsrebro, 2xbronca). Srebrnu medalju je osvojila u disciplini 50m leđno, dok je bronce osvojila na dionicama 100m leđno i 200m leđno.

Po jednu brončanu medalju su osvojili ml.junior Ante Nižić (00) u disciplini 50m leđno i kadetkinja Petra Lučev (03) u disciplini 200m slobodno.

Vrhunske nastupe je imala i ženska kadetska štafeta u sastavu Petra Dobrić, Tonka Krstić, Petra Lučev i Ellena Šušteršić koje su u svih pet štafetnih disciplina doplivale do titule regionalnih prvakinja. Na programu su bile štafetne discipline: 4x50m mješovito, 4x100m mješovito, 4x50m slobodno, 4x100m slobodno i  4x200m slobodno.

Muška kadetska štafeta u sastavu Josip Budak, Duje Grgić, Ante Šikić i Mateo Škalec je zajedničkim snagama doplivala do brončane medalje u disciplini i  4x200m slobodno.

Ekipa koja je nastupila na natjecanju: Nikita Baraba, Leo Bavdek, Josip Budak, Barbara Ćustić, Petra Dobrić, Duje Grgić, Dora Hrboka, Tonka Krstić, Petra Lučev, Dorijan Marin, Ante Nižić, Andrija Smolić, Filip Smolić, Marija Šalina, Ante Šikić, Mateo Škalec , Ellena Šušteršić.

Treneri koji su vodili ekipu: Marijan Čulina, prof., Karlo Vukić, stoji u priopćenju iz PK Jadere.