Spektakularan preokret Zadra u Dugopolju

Na početku drugog dijela sezone u Drugoj HNL Zadar je ostvario 3 boda nadigravši Dugopolje na vlastitom terenu “Hrvatski vitezovi”. Ovime je vraćen dug prema Dugopolju koje je NK Zadru uvalilo 5 komada na Stanovima na otvorenju lige.

Utakmica nije započela odveć dobro za naše momke pa već u 20. minuti Plazibat uvaljuje loptu u mrežu postavivši rezultat na 1:0 za Dugopolje. Srećom, dok je domaćin još uvijek slavio, zadarski miljenik Želimir Terkeš poravnava račun zabivši samo pet minuta kasnije na oduševljenje svih obožavatelja zadarskog nogometa koji su radi ove utakmice potegnuli sve do “predgrađa Splita”.

Taman pred poluvrijeme na 1:2 za Zadar rezultat postavlja Vlatko Blažević, a te će se brojke održati na semaforu i kroz drugo poluvrijeme, unatoč snažnoj želji domaćina da ponovno okrene utakmicu u svoju korist. Od silnih naleta NK Zadar se uspio obraniti pa kući nosi tri vrijedna boda pred sljedeći okršaj koji se igra u Vinkovcima 17. listopada protiv Cibalije.