Velika pobjeda Zadra protiv Cedevite

Košarkaši Zadra u hrvatskom derbiju 20. kola ABA lige pred 5 tisuća gledatelja u Dvorani Krešimira Ćosića pobijedili su euroligaša Cedevitu rezultatom 81:72 (29:36). Zadrani su tako ove sezone i drugi put pobijedili aktualne prvake Hrvatske, koji su ubilježili treći poraz u nizu.

Junak dvoboja bio je centar Zadrana Filip Kraljević sa 30 poena i 7 skokova,
uz šut iz igre 12/16, a upisao je sedam skokova i dvije asistencije. Barać i Cosey dodali su po 13 ubačaja. Kod Cedevite je Jacob Pullen ubilježio 23 poena i tri asistenicje.

Domaćini su odlično otvorili utakmicu. Velikom brobenošću i smirenom igrom u napadu u drugu dionicu ušli su s vodstvom 18:12. Međutim, do velikog odmora Cedevita je zaigrala znatno čvršće u obrani i preko Walkera i Pullena dolaze do prednosti 34:25. Prvo poluvrijeme naposljetku je završeno sa 36:29 u korist Zagrepčana, pogotkom Kraljevića u posljednjoj sekundi.

U trećoj četvrtini kreće furiozna serija Zadra, koja je zaključena zakucavanjem Kraljevića za 55:54, tri sekunde do isteka 30. minute.

Početkom zadnje četvrtine Kraljević sa četiri i Ivan Ramljak sa pet poena predvode seriju 9-2 kojom su domaćini otvorili četvrtu četvrtinu i tako poveli 64:56.

Vjerojatno presudna je bila trica od table s devet metara bivšeg igrača Cedevite Ante Delaša za vodstvo Zadra 72:63. Pullen je potom na nešto više od dvije minute do kraja na drugoj strani pogodio tricu i promašio dodatno slobodno bacanje za -6 Cedevite, no gosti u završnici nisu uspjeli doći do ozbiljnije šanse za preokret jer su domaćini sigurno izvodili slobodna bacanja.

KK Zadar- KK Cedevita 81-72 (18-12, 11-24, 26-18, 26-18) KK Zadar: Bašić 3, Cosey 13, Jelenković, Kraljević 30, Šango, Delaš 7, Špaleta, M. Ramljak 2, Bošnjak, Marinković 4, Barać 13, I. Ramljak 9; KK Cedevita: White 2, Katić, Pilepić 6, Babić 7, Žganec 2, Walker 12, Musa, Bilan 15, Mazalin, Gordić 5, Arapović, Pullen 23.