Jaderini plivači osvojili “skromnih” 79 medalja sa županijskog prvenstva

U organizaciji PK Zadar održano je Županijsko prvenstvo u plivanju na kojem je nastupilo 439 natjecatelja. Natjecanje je održano u dva dijela u prvom su nastupili stariji plivači i plivale su se 50m discipline dok su u drugom nastupili mlađi plivači na 25m disciplinama. Na natjecanju su nastupili klubovi PK Dupin, PK Jadera, PK Zadarte van konkurencije Triahlon klub Zadar, PK Kaštela i PK FOR. U oba dijela nastupili smo sa ukupno 150 natjecatelja koji su doplivali do 76 medalja.

U prvom dijelu natjecanja plivale su se 50m discipline, a natjecatelji su bili podijeljeni u 6 kategorija: A (M ’98 i st, Ž ’00 i st), B (M ’99 i ’00, Ž ’01 i ’02), C (M ’01 i ’02, Ž ’03 i ’04), D (M’03 i ’04, Ž ’05), E (M ’05 i Ž ’06) i F (M ’06 i ml., Ž ’07 i ml). U ovom dijelu natjecanja naš klub su predstavljala 67 članova koji su zajedničkim snagama doplivali do 43 medalje (12 zlatnih, 19 srebrnih i 12 brončanih).

Po dvije zlatne medalje su osvojili: Lovre Jerak i Tonka Krstić. Po jednu zlatnu i jednu srebrnu medalju su osvojili: Sandro Barić, Petra Dobrić, Lucija Klaić, Ema Krstić, Maksim Komadina i Melani Pavlović. Po jednu zlatnu i jednu brončanu medalju su osvojili: Noa Kuman i Dorijan Marin. Dvije srebrne medalje su osvojili: Maura Damjanić i Krešimir Pilipović. Po jednu srebrnu i jednu brončanu medalju su osvojili: Diego Bajlo, Nika Bašić, Ena Pilipović i Roko Zubčić. Do srebrnih medalja su doplivali: Petra Kovačević, Ivan Paleka, Vito Petani, Lana Tičić i Mihael Zdrilić dok su brončane medalje osvojili: Toni Dragić, David Morović, Bruno Serapiglia, Santo Škifić, Paula Surać i Isabella Zrilić

U drugom dijelu natjecanja nastupili su najmlađi plivači oni su plivali 5 disciplina: 25m noge slobodno te 25m sve četiri tehnike, a  bili su podijeljeni u 4 kategorije: početnici A (M ’06, Ž ’07.), početnici B (M ’07, Ž ’08), početnici C (M ’08., Ž ’09) i početnici D (M ’09 i ml., Ž ’10 i ml).  U ovom dijelu natjecanja nastupili smo sa 83 ribice koje su doplivale do 33 medalje (17 zlatnih, 11 srebrnih i 5 brončanih).

Po dvije zlatne medalje su osvojili: Roza Grdović, Toni Korda, Dominik Duje Spahija, Frane Surać i Maksim Vrkić. Po jednu zlatnu i jednu srebrnu medalju su osvojili: Stipe Kasun i Mirta Zubčić Do zlatnih medalja su doplivali i: Dora Grubelić, Pavle Mandić, Marko Spahija, Ante Šimičević i Margita Šimičić, dok je Matej Jurišić doplivao do dvije srebrne medalje, a jedno srebro i broncu osvojio je Duje Predovan. Po jednu srebrnu medalju su osvojili: Stjepan Baraba Čulina, Piero Bajlo, Roko Grgić, Ana Grubelić, Mate Molnar i Anđelo Šabić. Brončane medalje su osvojili: Jakov Bljaić, Ivano Kuman, Dominik Paleka i Niko Sardelić

U prvom dijelu natjecanja nastupili su: Petra Babara, Diego Bajlo, Lovre Banđen, Filip Baričević, Sandro Barić, Ana Barin, Nika Bašić, Matej Brala, Jakov Burčul, Niki Čanković, Mario Ćustić, Maura Damjanić, Petra Dobrić, Noa Dorontić, Toni Dragić, Sara Fulanović, Bruno Gaćina, Bartol Grdović, Josip Gregov, Teo Jakšić, Lovre Jerak, Korina Justnić, Božidar Klarić, Lucija Klasić, Maksim Komadina, Petra Kovačević, Ema Krstić, Tonka Krstić, Noa Kuman, Domagoj Lijić, Lovre Ljutić, Matej Maraš, Lucija Marcelić, Barbara Marin, Dorijan Marin, Antonio Mazić, Ema Meštrović, Adrian Milin, Marta Mišlov, David Morović, Luka Nikolić, Ivan Paleka, Melani Pavlović, Viro Petani, Ena Pilipović, Krešimir Pilipović, Karmen Pleslić, Lovre Radaš, Bruno Serapiglia, Ivano Sorić, Šime Stipčević, Paula Surać, Lovre Šango, Luka Šarić, Karlo Škifić, Santo Škifić, Klara Švenjak, Lana Tičić, Luka Vedrić, Roko Vrkić, Mihael Zdrilić, Jakov Zorić, Isabella Zrilć, Roko Zubčić, Aneta Zurak.

U drugom dijelu natjecanja nastupili su: Pavao Ančić, Dora Babić, Piero Bajlo, Stjepan Baraba Čulina, Lovre Baraka, Jakov Bljajić, Marko Borić, Bartol Brnabić, Emilija Brnabić, Ivano Bumbar, Frane Burčul, Sara Burčul, Deny Colić, Roko Čačić, Mihael Dorontić, Enzo Dorut, Šimun Gauta, Oliver Grdović, Roza Grdović, Roko Grgić, Ana Grubelić, Dora Grubelić, Marino Gulam, Mihael Jambrišak, Barbara Jerak, Etna Jureško, Petra Jurinčić, Matej Jurišić, Antonio Jurjević, AndrjaKačanić, Petar Kajzogaj, Stipe Kasun, Luka Klarić, Toni Korda, Luka Krpina, Roko Krpina, Ivano Kuman, Juraj Lučić, Juraj Mazija Karuc Pavle Mandić, Vito Marcelić, Vito MAričić, Josip Marinović, Šimun Marušić, Lovre Mijolović, Josip Miletić, Šime Miletić, Toma Mišković, Mate Molnar, Karlo Nikolić, Nino Orlić, Dominik Paleka, Ante Petković, Barbara Pezelj, Duje Predovan, Teo Sabljak, Gabrijel Samirić, Niko Sardelić, Marta Serapiglia, Gabriel Sorić, Duje Dominik Spahija, Marko Spahija, Duje Srzić, Niko Starčević, Roko Stojanov, Karlo Stojanov, Frane Surać, Luka Surjan, Anđelo Šabić, Jakov Šarić, Stjepan Svetko Šiković, Margita Šimičić, Ante Šimićević, Dejana Šušnja, Matej Tičić, Karla Torbarina, Maksim Vrkić, Mihael Vrkić, Božo Vuković, Josip Davor Vulin, Šimun Zdrilić, Mirta Zubčić, Luka Zurak.

Treneri koji su vodili ekipe: Vitomir Burčul, prof., Ante Džaja, prof., Danijel Torbarina, prof.