Srebro Erika Perovića i muška štafetna bronca s Regionalnog prvenstva Hrvatske za početnike!

Najmanji plivači “Zadra” nastupili su 13.03. u Dubrovniku na svom glavnom natjecanju u sezoni – Prvenstvu Hrvatske za početnike Regije 1.

Za uspješni nastup se pobrinulo 17 najmlađih plivača „Zadra“ koji su na 25 metarskom bazenu Gruž plivali svoje najbolje rezultate u disciplinama: 100 m mješovito, 25 m slobodno, 25 m prsno, 25 m leptir, 25 m leđno i štafeti 4x50m slobodno.

Plivače su predvodili trenerica Danijela Kurtin, prof. i Željko Olujić a kući se vratili sa individualnim i štafetnim odličjem! Ekipa: Lovre Babić, Jakov Čerina, Rita Herceg, Šimun Juričević, Lovre Knežević, Erik Perović, David Radeka, Marino Smojver, Adrian Šaponja, Antonio Kovačević, David Štulina, Loris Lapčić, Korina Miletić, Luka Gabriel Ninčević, Vita Veršić Lovre Pedišić i Mara Šestan.

U jakoj konkurenciji 11 klubova iz cijele Dalmacije do medalje je došao Erik Perović sa 2.mjestom u najpopularnijoj disciplini- 25m slobodno. Između 125 plivača Erik je sa brzih 15.87 osvojio srebro! Uzeo je i 7.mjesto na 25 delfin(18.02) i 8. mjesto na 100 mješovito(1.32.19).

U štafetnoj utrci 4x50m slobodno početnici uzeli broncu, sa 2.28.84 medalju su osvojili Adrian Šaponja, Lovre Pedišić, Erik Perović i David Radeka.

U individualnim nastupima još su se istakli Lovre Pedišić, 5. na 25m prsno (20.60), 6.mjesto na 25m delfin (17.88) otplivao je Adrian Šaponja, 6. na 25m leđno(27.48) bila je Korina Miletić a u istoj disciplini Mara Šestan je 7(28.12). Lovre Knežević bio je 7. na 100 mješovito (1.28.34), David Radeka 8. je na 25m prsno (23.65) a u prvih 10 u Dalmaciji ušao je i Adrian Šaponja na 100m mješovito (1.33.22).

Ovim natjecanjem završila je natjecateljska zimska sezona a mali natjecatelji nakon kratke pauze nastavljaju sa radom i pripremama za ljetna natjecanja. Početnici su pokazali da su ekipa na koju se može računati u budućnosti a iz Kluba najviše čestitaju svim plivačima koji su po prvi puta otputovali na veliko natjecanje.