Najmlađi članovi AŠK Benkovac osvojili 4 zlata i 2 srebra u Makarskoj

U subotu i nedjelju u Makarskoj održano je Prvenstvo Dalmacije u atletici. Prvi dan nastupilo je 25 najmlađih članova AŠK Benkovac i osvojili su 4 zlata i 2 srebra.Prvakinje Dalmacije u utrci na 60 metara postale su Mihaela Šunić(2009 godište), Marta Marinović(’08), Sara Stijepić(’07) i Barbara Pešut(’05). Dva srebra osvojila je Iva Zelić(’05),na 60 metara i bacanju vortexa.
U nedjelju nastupilo je 12 atletičara u starijim kategorijama i osvojili su 7 zlatnih,1 srebrnu i 1 brončanu medalju. Najuspješnija je bila mlađa kadetkinja Matea Čerina koja je dvostruka prvakinja, na 200 metara i skoku u dalj. U dalju skočila je novi hrvatski rekord 5.51m, što je 16 centimetara više od dosadašnjeg. Kod kadeta dvostruki prvak je Nikola Katuša,na 100 i 300 metara. Marina Mišura je prvakinja na 100 metara i srebrna na 300 metara. Prvaci u bacanju koplja su Nikolina Marinović i Antonio Katuša. Mlađa juniorka Mirna Udovičić osvojila je broncu na 100 metara.