Splićani na Višnjiku prošli poput – srednjoškolaca, Zadar upisao bodove!

Sve je bilo prema očekivanjima, pa i uvjerljiva pobjeda Zadra. Ništa Splićani nisu mogli niti obraniti, niti pogoditi. U prvoj četvrtini do 5. minute ubacili su svega četiri poena, a Zadar je nakon toga odmaglio u šestoj brzini. Čim su domaći počeli pogađati s poludistance i ispod koša, a lopta s perimetra dodanih u reket za centre domaćih bilo je koliko voliš jer je obrana Splita bila poput paučine, rezultat se rapidno počeo ‘penjati’ u korist domaćina.

Zadrani su bez osobitih poteškoća gradili svoje napade i završavali ih poenima, začudo – samo je trica malo šepala, ali to se nije pokazalo bitnim, dok je Split bio momčad koja nije mogla držati konce u rukama. Posve nemoćni u skoku, do zla boga neprecizni, tromi u obrani, povremeno i bezvoljni, brzo su se predali i praktički od polovice druge četvrtine uglavnom samo statirali.

Zadar je održavao pristojnu razinu intenziteta, publika se ‘hranila’ čestim zakucavanjima, a podigla se na noge kad je pri rezultatu 68:29  trener Ante Nazor odlučio podići četvoricu igrača s klupe – Jelenkovića, Špaletu, Marinkovića i Bašića. Iskusni su sjeli na klupu, bitna je odmor jer se igra svaka tri dana, a do kraja utakmice i ovako pomlađeni Zadar držao je suparniku lekciju za lekcijom.

Na koncu je zgodno istaknuti da je mladi centar Mario Špaleta nanizao čak četiri blokade i da je za svaku bio posebno nagrađen srdačnim pljeskom. Bravo Mario…

ZADAR 90
SPLIT 49

(17:7, 27:11, 26:14, 20:17)

ZADAR – Dvorana Krešimira Ćosića. Gledatelja: 1000. Suci: Herceg (Zabok), Perlić (V. Gorica), Blašković (Križevci)

Zadar: Bašić 4, Jelenković 2, Kraljević 8 (2 – 4), Šango 10, Delaš 9 (2 – 3), Špaleta 8 (2 – 2), Bošnjak, Marinković 10 (2 – 4), Barać 20 (2 – 2), I. Ramljak 19

Split: Subotić 7, Kalajžić 2, Kotrulja 2, Markulin 5, Filipović 4, Dijan 4, Matić 5, Jukić 2 (2 – 4), Najev 8 (0 – 1), Đugum 4, Ćubela 4, Širko 2

Slobodna bacanja – Zadar 10 – 15, 67%%; Split 2 – 5, 40%

Osobne pogreške – Zadar 16; Split 21

Šut – Zadar 38 – 59, 64%; Split 22 – 69, 32%

Skokovi – Zadar 39 (33 + 6); Split 23 (16 + 7)

Trice – Zadar 4 – 17, 24 %(Šango 2, Delaš, I. Ramljak); Split 3 – 22,  14%(Subotić, Markulin, Matić)