Na otvorenju belgijske lige Santini postiže pogodak!

Na otvaranju nove belgijske nogometne sezone Standard je na gostovanju odigrao 2-2 protiv Westerloa, a prvi pogodak na utakmici postigao je hrvatski napadač Ivan Santini.

Bivši napadač Zadra je doveo Standard u vodstvo u 6. minuti utakmice. Bio je to njegov drugi pogodak u drugom nastupu ove sezone nakon što je zabio i u belgijskom Superkupu u porazu od Club Bruggea 1-2.

Westerlo je u nastavku susreta okrenuo rezultat golovima Acolatsea (32) i Ganvoule (45+1), a bod gostima donio je Legear u posljednjim trenucima utakmice. Santini je odigrao cijeli susret, a u 72. minuti je dobio žuti karton.

Racing Genk je pobijedio Oostende 2-1, a za goste je cijeli susret odigrao bivši igrač Hajduka Antonio Milić.