PK Jadera se s međunarodnog mitinga “Mladi za mlade 2016.” u Sarajevu vratila s 24 medalje

15. i 16.10.2016. na Olimpijskom bazenu Otoka u Sarajevu održan je Međunarodni plivački miting “Mladi za mlade 2016“. U konkurenciji 371 natjecatelja iz 32 kluba BIH, Hrvatske, Slovenije, Srbije, Crne Gore i Mađarske pod vodstvom trenera Marijana Čuline, prof. boje našeg kluba branilo je osam naših članova koji su se kući vratili sa 24 medalje (11xzlato, 7xsrebro, 6xbronca).

Na ovom natjecanju briljirala je ekipa trenera Edgara Nimca, svi su isplivali osobne rekorde u svim disciplinama, a najbolje rezultate je ostvarila Ema Krstić (06) koja je doplivala do zlatnih medalja u svim disciplinama u kojima je nastupila. Svoje prvo zlato na ovom natjecanju osvojila je u disciplini 50m leptir (38.68), do slijedeće medalje stigla je u disciplini 400m slobodno (5:52.24), dok je drugog dana natjecanja do zlatnih medalja stigla u disciplinama: 200m mješovito (3:08.61) i 100m leptir (1:31.30). Emu u stopu prati Noa Kuman (04) koji je doplivao do 3 zlatne medalje i 1 srebrne. Noa je do svojih zlatnih medalja doplivao u disciplinama: 400m slobodno (4:57.92), i 400m mješovito (5:42.71), dok je srebro osvojio u disciplini 200m leđno (2:40.98), a za posebnu pohvalu je i nastup u B finalu u disciplini 200m leđno. Lovre Jerak (05) je doplivao do dvije srebrne medalje i to u disciplinama 50m prsno (39.82) i na duplo dužoj dionici 100m prsno (1:29.99) gdje se kvalificirao i za B finalnu trku, dok se u disciplinama 50m leptir (35.42) i 100m leptir (1:24.49) plasirao na 4 mjesto

Od ekipe trenera Marijana Čuline, prof. najbolje rezultate je ostvario Maksim Komadina (04) koji je doplivao do 4 medalje i to jednu zlatnu dvije srebrne i jednu brončanu. Na najvišu stepenicu postolja penjao se po svoju zlatnu medalju zasluženu u disciplini 200m slobodno (2:20.64), do srebrnih medalja doplivao je u disciplinama 400m slobodno (5:00.14) i 200m leđno (2:45.40) gdje se kvalificirao i za B finalne, dok je broncu osvojio u disciplini 100m leđno (1:18.90). Duje Grgić (01) je također doplivao do 4 medalje, a osvojio je po jednu zlatnu i srebrnu te dvije broncane od čega je jedna u općoj kategoriji. Do zlatne medalje doplivao je u disciplini 200m leptir (2:20.24) gdje je istovremeno doplivao i do apsolutne bronce, srebrnu medalju osvojio je u disciplini 200m mješovito (2:27.03), dok je do bronce doplivao u disciplini 200m mješovito (2:27.03). Duje je plivao dvije finalne trke A finale u disciplini 200m mješovito i B finale u disciplini 50m leptir. Cijelu paletu medalja osvojio je Mateo Škalec (02) tako je do zlatne medalje stigao u disciplini 200m prsno (2:51.99), na dionici 100m prsno (1:18.34) doplivao je do srebra, dok je brončanu medalju osvojio u disciplini 100m leđno (1:09.04). Mateo se izborio i za A finala u svim disciplinama u kojima je nastupio. Tonka Krstić (03) je osvojila 3 medalje, na najvišu stepenicu postolja po zlatnu medalju penjala se u disciplini 200m mješovito (2:38.75), dok je brončane medalje osvojila u disciplinama 100m leđno (1:12.97) i 200m leptir (2:39.16). A finalne trke je plivala u disciplinama 100m leđno, 200m leptir i 200m mješovito dok je B finale plivala u disciplini 100m leptir.

Na natjecanju su nastupili: Duje Grgić, Lovre Jerak, Maksim Komadina, Ema Krstić, Tonka Krstić, Noa Kuman, Mateo Škalec, Roko Zubčić