5 plivača “Zadra” u sastavu plivačke reprezentacije Hrvatske

Na ovogodišnjem četveroboju plivačkih reprezentacija Hrvatske, Slovenije, Srbije i BiH nastupilo je 5 plivača PK Zadar. Nakon odlično odrađenog zimskog ciklusa poziv Izbornika reprezentacije stigao je za mlađu seniorku Katju Čizmin,juniore Antonia Milina, Filipa Petanija, Barbaru Ćustići mlađu juniroku Nikku Sipinu. U sastav reprezentacije pozvana je i trenerica Josipa Nekić kao dio ekipe koja je 25. i 26. 03. u Banja Luci predstavljala Hrvatsku. Ekipa od 70 plivača i 8 trenera zauzela je ekipno 2.mjesto sa osvojenih 1311 bodova, iza Slovenije (1621 bod) a ispred trećeplasirane Srbije (1298 bodova) i ekipe BiH na 4.mjestu (691 bod).

Ovo je 7.poziv za Katju, 3. za Antonija, 2. za Nikku a prvi za Barbaru i Filipa. Povjerenje izbornika plivači „Zadra“ su sigurno opravdali svojim odličnim nastupima i plasmanima, u individualnim (14) i štafetnim utrkama (5). Plivale su sve discipline u 3 kategorije a svaku disciplinu predstavljala su 2 najbolja plivača iz tima po kategoriji.

Katja Čizmin, nastupila je u maksimalnom broju nastupa, u 4 individualne i 2 štafetne utrke. 2.seniorka na 50m prsno (33.06), 3.na 100m prsno (1.13.36), 200m prsno (2:40.82) i 50m delfin (28.72) a 2 druga mjesta zauzela je sa seniorskim štafetama 4x100m slobodno i 4x100m mješovito.

Antonio Milin nastupio je u 3 individualne i 2 štafetne utrke. Zauzeo je 2.mjesto u juniorskoj konkurenciji na 50m prsno (30.30), 100m prsno (1:06.33), 3.mjesto na 200 prsno (2:27.04) te je bio dio prvoplasirane štafete 4×10 mješovito i trećeplasirane 4×100 mješovito mix M/Ž.

Barbara Ćustić nastupila je na 50 (5.), 100 (6.) i 200m prsno (7.). U juniorskoj konkurenciji boje Hrvatske branio je i Filip Petani na 200m leđno (4.), 100m leđno (6.) i 50m leđno (7.)

Nikka Sipina borila se u kadetskoj konkurenciji na 200 mješovito i zauzela 6.mjesto sa 2:31.50 i drugo mjesto sa štafetom 4x100m slobodno.

S ukupno 6 članova u reprezentaciji PK Zadar odrađuje sve veći pomak u plivanju na ovoj razini.