U nedjelju, 28. svibnja, održan je 4. po redu Falkensteiner Punta skala triatlon. Discipline u kojima se natjecalo su bile srednje dugi triatlon (half distance), supersprint triatlon, mini aquatlon te trkačke utrke na 5 km i 10 km. Dan je bio savršen za natjecanje, more mirno a niti visoke temperature oko podneva nisu spriječile neke od najboljih triatlonaca da pokažu svoju fizičku spremnost i izdržljivost na srednje dugom triatlonu koji je uključivao plivačku dionicu od 1,9 km, biciklističku dionicu od 90 km i trkački dio od 21 km. Supersprint triatlon je uključivao 250 metara plivanja, 8 kilometara bicikliranja i oko 2 kilometra trčanja. Na utrkama su nastupali domaći ali i strani natjecatelji. U ukupnom poretku na srednje dugom triatlonu pobjedu je odnesao Andrej Vištica iz TK Swibira s vremenom od 3:59:31, dok je 2. mjesto osvojio Matija Avirović iz istog kluba te 3. mjesto Janez Klančnik iz ŠRK Celje. Kod žena pobjedu je odnesla Sonja Škevin iz TK Swibir s vremenom 4:31:33, 2. mjesto Željka Šaban Miličić iz TK Swibir te 3.mjesto Simona Dolinar Majdič iz TK Inles Riko Ribnica. Osim pojedinačnih natjecatelja natjecalo se i u štafetama te je prvo mjesto osvojila štafeta iz TK Zadar u sastavu Karlo Vukić, Ivan Tuta i Ivan Gobin. Drugo mjesto je osvojila štafeta iz TK Maksimir (Antonia Zaharija, Eugen Popović i Silvije Tomac), a 3. mjesto je osvojila štafeta Team PK&BK Zadar feat. Festina Lente (Petra Rudić, Neven Pavić, Mario Vezelj). U muškoj kategoriji supersprint triatlona pobjedu je odnesao Mario Jukić iz TK Triton dok u ženskoj kategoriji Lucija Štrmelj iz TK Zadar. Pobjednik mini aquatlona je Leon Lukić iz TK Matulji dok je pobjednica Eli Vulin iz TK Zadra. Na utrci na 5 km pobijedili su Ante Živković i Radmila Maksimović,  a na 10 km Edi Radeticchio te EcijaOjdanić.

Utrka u srednje dugom triatlonu ujedno se bodovala kao Prvenstvo Hrvatske. Stoga je Hrvatski triatlonski savez dodijelio medalje licenciranim triatloncima u njihovim dobnim kategorijama.

Ponosni smo što je veliki broj natjecatelja bio domaća ekipa iz raznih zadarskih trkačkih, atletskih i triatlon klubova. U nedjelju je nastupilo sveukupno 42 člana triatlon kluba TNT Zadar.

Rezultati članova TK TNT Zadar na Prvenstvu Hrvatske u srednje dugom triatlonu:

U kategoriji M25 na Prvenstvu Hrvatske prva tri mjesta osvojili su članovi TK TNT Zadar (Daniel Filić 1.mjesto, Klaudio Kotlar 2. mjesto i Duje Šalaj 3. mjesto). U kategoriji M45 3. mjesto osvojio je Tomislav Travica dok je Mirjana Poljak Luštica osvojila 2. mjesto u kategoriji Ž45.