Katja Čizmin iz PK Zadar seniorska je prvakinja Hrvatske, junior Filip Petani brončani

Jako uspješan vikend odradila je odabrana ekipa Zadra protekli vikend u Rijeci. 3 plivača i 3 plivačice predstavljala su svoj Klub na otvorenom prvenstvu Hrvatske i Slovenije od 23. do 25.06.2017. Kvalifikacijske seniorske norme imalo je 15 plivača „Zadra“ no ekipu koja je predstavljala klub činili su juniori Antonio Milin, Filip Petani, Bruno Šarić, Lucija Dukić, Andrea Anna Milin i ml.seniorka Katja Čizmin. Ovaj nastup bio je kontrolno natjecanje ekipe a trenerica Josipa Nekić zadovoljna je trenutnim stanjem forme plivača kao i njihovim plasmanima.

Otvoreno PH po prvi puta je organizirano između HPS-a i Slovenskog plivačkog saveza s ciljem veće konkurencije i veće atraktivnosti među natjecateljima a iz oba saveza se nadaju da će ovakvo seniorsko PH postati tradicija. Medalje su se dijelile u Hrvatskoj i u Otvorenoj konkurenciji.

Najbolja plivačica Kluba, ml.seniorka Katja Čizmin plivala je 6 disiciplina, kroz kvalifikacijske utrke izborila je 5A i 1 B finale te osvojila naslov seniorske prvakinje na 100m prsno (1:12.00), s istim rezultatom u otvorenoj konkurenciji bila je 2.,na 50m prsno uzela je srebro u Hrvatskoj i broncu u otvorenoj konkurenciji (33.50) ,na 200m prsno uzela je 2.mjesto (2:40.01) i 4.mjesto u otvorenoj konkurenciji, a na 50m delfin i 50m slobodno osvojila je 3.mjesto.

Do medalje u seniorskoj konkurenciji je došao i junior Filip Petani, u disciplini 200m leđno (2:12.48) gdje je nastupio u A finalu a B finale je izborio u disciplini 100m leđno.

Junior Antonio Milin nastupio je u 1 A i 2 B finala, u disciplini 200m mješovito izborio je 4.mjesto (2:12.34) a B finala je plivao i na 100m prsno i 50m delfin.

Junior Bruno Šarić plivao je 2 B finala, na 50 i 100m leđno uzeo je 10,mjesto; Andrea Anna Milin plivala je B finale na 400m slobodno (8.mjesto, 4:54.91) a Lucija Dukić zauzela je 6.mjesto nastupom u B finalu na 200m delfin (2:38.96). Iduće natjecanje koje očekuje plivače Zadra je grand prix Zlatni medvjed, namijenjen kategorijama mlađih juniora do seniora a odvija se u Zagrebu 08. i 09.07.2017.