Blažević skoro donio pobjedu Interu, konačan rezultat 2:2

U susretu 2. kola Prve HNL u Zaprešiću su nogometaši Intera i Hajduka odigrali 2-2 (0-2).

Hajduk je u Zaprešiću »prosuo« pobjedu, Splićani su vodili s 2-0 i bili daleko bolja momčad sve sredine drugog dijela, kada su u samo tri minute primili dva gola. Hajduk je u prvom dijelu postigao dva pogotka, a mogao je još barem toliko, što im se osvetilo u drugom poluvremenu. U 14. minuti je Savvas Gentsoglou iskoristio prodor Nikole Vlašića te je s dva metra lako pogodio mrežu Intera. Sedam minuta kasnije strijelac je bio bio Vlašić nakon lijepe akcije u kojoj je išao sam na vratara domaćih i uspio ga svladati. U 58. minuti je branič Hajduka Fomitschow pogodio vratnicu, da bi u 61. minuti kapetan Intera Tomislav Šarić glavom nakon ubačaja s kuta smanjio na 1-2. Samo tri minute kasnije Jakov Puljić koristi ogromnu pogrešku Juranovića i poravnava na 2-2. U 81. minuti je Inter mogao i pobijediti, ali je udarac Blaževića obranio vratar Stipica.

Hajduk je treći sa četiri boda, koliko ima i četvrtoplasirani Inter.

Pred 1100 gledatelja na stadionu ŠRC Zaprešić sudio je Zebec iz Cestice.

Strijelci: 0-1 Gentsoglou (14), 0-2 Vlašić (21), 1-2 Šarić (61), 2-2 Puljić (64)