Čizmin bronca na “Zlatnom medvjedu”, iz Splita devet medalja, iz Zadra dva pehara

Tri značajna natjecanja obilježila su protekli vikend 8. i 9 srpnja.2017. godine:

Zlatni medvjed Zagreb, regionalno prvenstvo Hrvatske u Splitu i državno prvenstvo na 5000m u Zadru.

Međunarodni plivački miting “Zlatni Medvjed” već 32. put organizirao je plivački klub Medveščak a ove godine uz nastup 300 natjecatelja i brojne svjetske i domaće plivačke zvijezde, nastupili su plivači iz Velike Britanije, Poljske, Mađarske, Rumunjske, Slovenije…

Plivačice i plivači „Zadra“, njih 12 ostvarili su 32 finalna nastupa a poredak je bio u jednoj, apsolutnoj konkurenciji.

8 A finala plivale su Katja Čizmin i Barbara Čustić (po 3 nastupa), Nikita Baraba i Nikolina Dukić (po 1 nastup), B finala plivali su Lea Matešić i Nikka Sipina (3), Nika Kotlar (2), Nikita Baraba, Sara Radman, Josip Budak, Alan Šaponja i Božo Puhalović (1), C finala Nikolina Dukić, Nika Kotlar, Nikka Sipina , Lovre Marković (2 nastupa), Josip Budak, Alan Šaponja i Božo Puhalović (1 nastup). Velik broj jakih finalnih nastupa i osobni rezultati pokazatelj su vrlo dobre spreme 3 tjedna pred glavno natjecanje, ljetno PH u Zagrebu. Najznačajniji je uspjeh bronca Katje Čizmin u utrci 50m prsno (33.20) s kojom je osvojila 700 bodova a odlično je i 4.mjesto na 200m prsno (2:37.63, 680 bodova). Barbara Ćustić bila je 5. plivačica na

50m prsno (34.21) , 9. na 200m prsno a mlađa juniorka Nikita Baraba bila je 10. na 100m leđno sa 1:08.02. Ekipu su pratili treneri Josipa Nekić i Željko Olujić

24 plivačice i plivača mlađih dobnih skupina (kadeti i mlađi kadeti) vratili su se sa 5 individualnih i 4 štafetna odličja sa 4. i 5.dijela regionalnog natjecanja održanog u Splitu 08.07. Na 50m bazenu Poljud plivalo se u 7 individualnih i 2 štafetne discipline, a između 10 klubova i oko 200 natjecatelja plivalo je i 24 plivača Zadra: Mia Klasić, Anja Vulin, Karla Kovačević, Nora Stipanov, Lucija Klasić, Ivana Radović, Marija Dora Bačić , Dina Tot, Ivan Šango, Jakov Čerina, Erik Perović, Rafael Utković, Ivan Klanac, Niko Škarpona, David Radeka, Lovre Babić, Tibor Harapin, Adrian Šaponja, Antonio Kovačević, Vjeko Omelić, Leon Rupnik Buterin, Mihovil Kozulić i Leon Patrk.

Do medalja su došle Dina Tot , na 50m prsno sa 38.63 bila je 3.juniorka, 2.ml.seniorka i 2.kadetkinja, Lucija Klasić bila je 3.ml.kadetkinja na 100m delfin i Marija Dora Bačić 3.kadetkinja na 50m leđno (35.83). Štafetne medalje osvojile su kadetkinje I.Radović, A.Vulin, D.Tot i .D.Bačić (4×50 mješovito 2:17.52), kadetsko zlato i ml.juniorsko srebro. Mlađi kadeti su na 4×50 mješovito bili 2. sa 2,23,26 (M.Kozulić, J.Čerina,E.Perović i R.Utković) a kadeti su na 4×100 mješovito osvojili broncu (5,13,63; M.Kozulić, I.Šango, I.Klanac i L.Rupnik Buterin). Ekipu su pratili treneri Ivan Karavida i Danijela Kurtin.

U subotu, 08.7. na zadarskoj rivi održalo se i državno prvenstvo u daljinskom plivanju gdje su plivačice Zadra osvojile pehare za 3.mjesto na 5000m. Petra Sabo sa rezultatom 1:10 i Petra Rudić sa rezultatom 1:14.

Iduće natjecanje koje očekuje ekipu Zadra su posljednja 2 dijela regionalnog PH u Splitu 15.07.2017. , kadetsko PH u Sisku na rasporedu je 21.7. a ljetno PH za dobne skupine krajem srpnja.