Zadar savladao Požežane, nastavlja put prema finalu kupa

Nogometaši Zadra plasirali su se u osminu finala Hrvatskog kupa svladavši u gostima Slavoniju iz Požege s 2:1.

Bivši prvoligaš, a sada trećeligaš Zadar, poveo je preko Torbarine u 42. minuti, a za domaćine je izjednačio Včelik u 47. minuti. Pobjedu i prolaz Zadranima donio je Šimurina pet minuta prije kraja utakmice.

U ostalim utakmicama šesnaestine finala Kupa sastaju se u srijedu Borac Imbriovec – Dinamo Zagreb, Vrbovec – Rijeka, Oriolik – Hajduk, Nehaj – Osijek.

Ostali parovi su Croatia Zmijavci – Slaven Belupo, Bedem Ivankovo – Lokomotiva Zagreb, Sesvete-Split, Croatia Đakovo – Istra 1961 Pula, Nedelišće – Inter Zaprešić, Bjelovar – Zagreb, Rudeš – Vinogradar Mladina, Zagora Unešić – Šibenik, Gorica – GOŠK Dubrovnik, Novigrad – Zelina (sve utakmice igraju se u 15,30), a Varaždin – Cibalia Vinkovci (18 sati).