Naglić nakon jučerašnje pobjede: “Još uvijek moramo pronaći karakter i stav”

Košarkaši Zadra u 4. kolu HT Premijer lige pobijedili su u Krešinom domu momčad Škrljeva rezultatom 99-78.

Igrači Aramisa Naglića otpor čvrstih gostiju slomili su tek u posljednjoj četvrtini, koju su dobili rezultatom 30-15 za, na kraju uvjerljivu pobjedu od plus 21.

Domaću momčad su predvodili Luka Božić i Joshua Bostic s 20 ubačaja, Ivanov je dodao 16, a Vuković 14 koševa.

Sljedeću utakmicu Zadar igra u petak 3. studenoga, kada će u Krešinom domu u 7. kolu ABA lige ugostiti momčad Igokee.

– Igrali smo protiv momčadi koja je, po meni, sigurna za doigravanje, iako su bili bez dva iskusna i ponajbolja igrača Štembergera i Perkovića. Želio sam da ovu utakmicu lakše i ranije riješimo, no s obzirom na kvalitetu Škrljeva i činjenicu da smo izgubili noć na putu, ovo je uobičajena slika za HT Premijer ligu. Zadovoljan sam jer smo u drugom poluvremenu konačno pronašli petorku i odigrali obranu onako kako trebamo igrati, što je bio ključ pobjede. Bila je na kraju uvjerljiva pobjeda, ali smo potrošili smo dosta živaca i energije. Moramo pronaći karakter i stav da u svaku utakmicu, poglavito domaćeg prvenstva, uđemo s pozitivnom arogancijom. Od naše momčadi sigurno nećete dobiti spektakl. Pogotovo ne u ovakvom broju utakmica i u ovom sastavu. Ono što me ljuti je da neki igrači nemaju koncentraciju i svojim izvedbama ne štite svoje ime, jer su oni ipak ABA ligaški igrači – izjavio je trener Zadra Aramis Naglić.