Cestitka_Uskrs

Zadar ubacio 124 koša protiv Zagreba

Košarkaši Zadra upisali su prvu pobjedu u HT Premijer ligi. Igrači Aramisa Naglića u 2. kolu hrvatskog prvenstva uvjerljivo su nadigrali momčad Zagreba rezultatom 124-99.

Pomlađena momčad Mrava dobro se držala prve dvije četvrtine te se na odmor otišlo s vodstvom Zadra 56-51. Ipak, u nastavku su Zadrani zaigrali znatno ozbiljnije i već su na kraju treće četvrtine bili na plus 25 (94-69). Završnih desetak minuta poslužilo je treneru domaće momčadi da utakmicu rutinski privede kraju i da pruži priliku mlađim igračima kako bi odmorio nositelje igre za subotnji ogled s Partizanom na Višnjiku.

Kod Zadra najefikasniji su bili Vuković i Knowles s 23 koša, Krajina je dodao 18, Božić 16, a Bašić 13 poena.

Goste je predvodio Junaković s 36 ubačaja, dok je bivši igrač Zadra Franko Šango ubacio 21 koš.