Cestitka_Uskrs

Osam medalja i šest titula prvaka Hrvatske za Mihovila Ninčevića s otvorenog prvenstva hrvatske za plivače s invaliditetom

Proteklog vikenda u Splitu  na bazenu Poljud u organizaciji HPO, HPSOI, PK Cipal Split, Pk Mornar Split i ŠSI Split održano je Otvoreno prvenstvo Hrvatske u plivanju za osobe s invaliditetom CROATIA OPEN 2018 koje je najmasovnije, a ujedno i najznačajnije natjecanje za plivače s invaliditetom koje se redovno održava u Hrvatskoj svake godine. Nastupilo je 107 plivača i plivačica iz Hrvatske, Austrije,Italije, BiH, Slovenije i Srbije, a boje Plivačkog kluba Jadera  pod vodstvom trenera Renata Škulića branio je Mihovil Ninčević (1997). Mihovil je i ovaj put u jakoj međunarodnoj konkurenciji, ovo natjecanje odradio vrhunski te je doplivao do vodećih mjesta u svim disciplinama i osvojio ukupno 8 medalja.

Mihovil Ninčević ( klasa S14) je nastupio u 7 disciplina pri čemu je osvojio 8 medalja, 6 zlatnih i 2 srebrne:

• 50m slobodno (29.23), zlatna medalja u open kategoriji i zlatna medalja  općoj kategoriji
  • 100m leđno (1:18.99), zlatna medalja u općoj kategoriji dok je u open kategoriji osvojio 5. mjesto
  • 100m delfin (1:14.90), srebrna medalja u open kategoriji dok u je općoj kategoriji bio jedini natjecatelj iz Hrvatske u svojoj klasi te mu zbog pravila -1 nije dodijeljena medalja
  • 100m slobodno (1:05.21), zlatna medalja u općoj kategoriji dok je u open kategoriji osvojio 5. mjesto
  • 200m slobodno (2.24,27), zlatna medalja u open kategoriji dok u je općoj kategoriji bio jedini natjecatelj iz Hrvatske u svojoj klasi te mu zbog pravila -1 nije dodijeljena medalja
  • 50m leđno (35.81),  zlatna medalja u općoj kategoriji dok je u open kategoriji osvojio 4. mjesto
  • 50m delfin (32.36), srebrna medalja u open kategoriji dok u je općoj kategoriji bio jedini natjecatelj iz Hrvatske u svojoj klasi te mu zbog pravila -1 nije dodijeljena medalja