Ivan Jakić prvak Šahovskog kluba Zadar za 2018.

U prostorijama Šahovskog kluba Zadar održano je otvoreno prvenstvo na kojem je nastupilo 10 igrača. Igralo se 9 kola bergerovim sistemom.

Prvenstvo je proteklo u znaku Fide majstora Ivana Jakića koji je turnir osvojio sa osam pobjeda i jednim remijem. Drugo mjesto osvojio je perspektivni kadet Josip Birkić sa 7 bodova, dok je treće mjesto osvojio kadetski prvak županije Mario Ljubičić. Vrijedi istaknuti odličan nastup najboljih zadarskih kadeta koji su pokazali kako su svojim kontinuiranim radom pretekli i puno iskusnije igrače. Organizator je nagradio prvu petoricu s vrijednim nagradama, te posebno najboljeg kadeta i najboljeg veterana.

Turnir je uspješno vodio Milan Ciglar.

Nakon sedam titula prvaka Zadarske županije Jakiću je ovo ujedno sedma titula prvaka kluba!

Poredak: Jakić 8,5, Birkić 7, Ljubičić 6.5, Bubičić 6, Stipić 5,5, Janković 4,  Bukvić 3,5, Jerković 3, Zelić 1.