VIDEO Ivan Santini glavom zabio gol s 12 metara

Ivan Santini zabio je jubilarni deseti pogodak ove sezone u porazu Caena kod Troyesa 3:1.

U utakmici 35. kola francuske lige hrvatski napadač zabio je već u 4. minuti za 0:1 glavom sa 12 metara.

Santini se vratio u momčad nakon što je u prošlom kolu izostao zbog ozljede i odmah zabio deseti gol u prvenstvu ove sezone u 28 nastupa.

Troyes, koji se bori za ostanak i u zoni je ispadanja, izjednačio je samo tri minute kasnije autogolom Vercoutrea, a u 27. su golom Niveta domaći preokrenuli na 2:1.

U 84. minuti golom Suk Hyun-Juna Troyes je potvrdio pobjedu.

Troyes je na 18. mjesecu s 32 boda, a Caen ima samo pet bodova više. Opasno blizu zoni ispadanja su i Strasbourg i Toulouse.

Napeta borba za Ligu prvaka i ostanak

Lyon je s 2:0 porazio Nantes golovima Depaya i Traorea, na Depayevu asistenciju, i preskočio Monaco na drugom mjestu. “Lavovi” sada imaju 72 boda, Monaco 71, a Marseille 69. Jedna od tih momčadi ostat će bez Lige prvaka sljedeće sezone.

Mario Balotelli zabio je svoj 15 pogodak u francuskom prvenstvu ove sezone i spasio Nicu poraza kod Strasbourga (1:1).

Danijel Subašić obranio je mrežu u remiju 0:0 Monaca i Amiensa, koji je završio naguravanjem i isključenjem dvojice igrača, po jednog u svakoj momčadi.

Nekadašnji prvak Lille upisao je važnu pobjedu protiv Metza u derbiju začelja. Metz je već gotovo drugoligaš, a Lille sada ima 32 boda, kao i Troyes, piše Index.