Hrvatska – Nigerija 2:0! Mandžukić i Modrić za pobjedu

Hrvatska je na najbolji mogući način otvorila svjetsko prvenstvo. U susretu prvog kola skupine D u Kalinjningradu je pobijedila Nigeriju 2:0 i najavila je da je na ovom turniru sposobna za velike stvari.

Nije to bila neka posebna partija Dalićeve momčadi, ali niti u jednom trenutku sigurna pobjeda nije dolazila u pitanje. Štoviše, dojma smo da Nigerijci ne bi dali gol da se igralo tri dana.

Skauting Nigerije je odrađen odlično, jer prije utakmice iz hrvatskog stožera upozoravali su da su Nigerijci limitirani u skok igri, a Hrvatska je oba gola dala nakon kornera.

U 33 minuti nakon Modrićevog ubačaja Mandžukić je bio najviši, a njegov udarac glavom pogodio je nesretnog Etobija i lopta je ušla u mrežu. U 70. minuti, opet nakon kornera, Ekong je hrvačkim zahvatom srušio Mandžukića, zaradio je žuti, a Hrvatska je dobila penal. Modrić je mirno realizirao udarac s bijele točke, a Hrvatska je zabila i drugi gol bez da je u 90. minuta igre uputila barem jedan udarac u okvir nigerijskog gola.