Reprezentacija mladih vaterpolista s četvoricom Zadrana na EP osigurala prolazak u četvrtfinale

Mladi hrvatski vaterpolisti u susretu su 2. kola skupine A Europskog prvenstva do 19 godina u Minsku svladali Španjolsku sa 10-9 (3-2, 4-1, 2-1, 1-5) čime su praktički osigurali prvo mjesto i izravni prolazak u četvrtfinale.

Zadarske snage u reprezentaciji su Ivan Vrbnjak, Roko Jurišić, Marin Jovančević i Jerko Jurlina.

U nedjelju je Hrvatska svladala Sloveniju sa 14-4, a prvo mjesto bi trebala potvrditi protiv Turske u utorak.

Igrači izbornika Joška Krekovića sjajno su odigrali prve tri četvrtine nakon kojih su vodili sa 9-4, no u posljednjih osam minuta su se opustili i Španjolci su se približili na 10-9 28 sekundi prije kraja. Ipak, do kraja utakmice hrvatski su igrači uspjeli sačuvati loptu i pobjedu.

Karlo Kreković je s četiri gola bio najefikasniji u sastavu Hrvatske, dva pogotka je dodao Jakov Škiljić, a po jedan Silvio Alberto Poropat, Sven Augusti, Matias Biljaka i Kristijan Čulina.