Dodig i Pavić izgubili nakon pet sati duge drame; Vratili su se s 2:0 u setovima, ali do pobjede ipak nisu mogli

Ivan Dodig i Mate Pavić izgubili od Mikea Bryana i Ryana Harrisona u trileru od pet setova. Bilo je 5-7, 6-7 (6), 6-1, 7-6 (5), 6-7 (5) i sada je u ovom polufinalnom dvoboju Davis Cupa rezultat 2-1 za Hrvatsku.

U nedjelju će prvi na teren od 11:00 Marin Čilić i Steve Johnson, a potom Borna Ćorić i Frances Tiafoe. Hrvatskoj za plasman u finale nedostaje još jedan bod.

U finalu od 23. do 25. studenoga pobjednik susreta Hrvatska – SAD igrat će protiv Francuske koja je u subotu povela s nedostižnih 3-0 kod kuće protiv Španjolske.

[PETI SET]

3:3, 4:4, 5:5, 6:6

2:2 – Nisu se predavali Dodig i Pavić. Najprije su smanjili zaostatak na 1:2, a zatim i oduzeli servis Amerikancima.

0:2 – Amerikanci su na otvaranju odlučujućeg seta oduzeli servis našim tenisačima pa zatim bili sigurni na svojem servisu.

[ČETVRTI SET]

Tie-break – Hrvatska vodi 5:1! Međutim, Amerikanci su se uspjeli vratiti na 5:5. Dodig i Čilić slave sa 7:5 i odvode susret u peti set!

6:6

5:6 – Naši su tenisači imali dvije break lopte (40:15, 40:30), no nažalost nisu ih uspjeli iskoristiti. Bile su to ujedno prve prilike za oduzimanje servisa u četvrtome setu.

4:4, 5:5

3:3 – Gledamo izjednačenu igru u četvrtome setu

2:2 – Oba su para zasad sigurna na svojem servisu

[TREĆI SET]

5:0, 5:1, 6:1

4:0 – Novi break i povećanje vodstva naših tenisača

3:0 – Uvjerljivo vodstvo Hrvatske na otvaranju trećega seta. Nakon što su u prvome gemu spasili break loptu, u drugome oduzeli servis Amerikancima.

[DRUGI SET]

Tie-break 6/8 za Amerikance – Pavić i Dodig su imali set loptu kod 6:5, no nisu je uspjeli iskoristiti.

6:6 – Sad su Amerikanci došli do prednosti i set-lopte na Dodigovu servisu. Nakon fantastične izmjene došli smo do izjednačenja i nekako ipak uspijevamo izboriti 13. igru.

5:6 – Amerikanci su nakon dosta mučenja uspjeli povesti 5:6

3:4 – uspjeli smo napokon slomiti Harrisonov servis i vratiti se u drugi set!

2:4 – gosti dolaze do breaka, nevjerojatno kako su Dodig i pavić pali nakon što nisu uspjeli uzeti prvi set kod vodstva 5:3, a kriza još traje.

1:2 – iako smo imali tri break-lopte, Bryan je postao sigurniji na servisu i Amerikanci vode 1:2

1:1 – napokon prekinut američki niz od pet gemova

[PRVI SET]

5:7 – Na Dodigovom servisu poveli smo 30:15, ali Harrsion je izborio set-loptu (30:40) i uz veliku pogrešku pavića Amerikanci dolaze do prvog seta. Vodili smo 5:3 i imali set-loptu na Harrisonovu servisu, ali onda su Amerikanci ušli u seriju, uzeli sljedećih 11 poena i četiri gema zaredom.

5:5 – Kad smo krenuli servirati za set, Amerikanci su došli do 0:40 i izjednačili su na 5:5

5:4 – set-lopta za Pavića i Dodiga kod vodstva 5:3, ali izvukli su se Harrison i Bryan i smanjili na 5:4

4:3 – fantastičan gem! Nekoliko sjajnih poteza, posebno sve boljeg Mate Pavića, pa dolazimo do prvog breaka i vodstva 4:3!

2:2 – Prvo su Amerikaci spasili break-loptu i poveli 1:2, a u sljedećem gemu dvije break-lopte izvlači s dva asa Dodig – 2:2

14:00 – počeo je meč!