Na korak do finala! Čilić u Zadru Hrvatskoj donio 2:0 protiv SAD-a!

Nakon prvog Hrvatska ima 2:0 protiv SAD-a!

Prvi bod osigurao je Borna Ćorić, drugi Marin Čilić koji je sa 6:1, 6:3, 7:6 pobijedio Francesa Tiafoea!

Marin je sjajno otvorio meč.

Izgubio je prvi poen, ali nanizao ih 12 te poveo 3:0. U šestom gemu još jednom je oduzeo servis Tiafoeu te ga ležerno priveo za 26 minuta sa 6:1.

Početak drugog seta bio je preslika prvog te je Marin brzo stigao do dvostrukog breaka i vodstva 4:1.

No, uslijedilo je nekoliko Marinovih neforsiranih pogrešaka, što je Amerikanac iskoristio i smanjio na 4:3. Ipak, Čilić se na vrijeme probudio i dobio set sa 6:3.

U trećem setu oba tenisača čvrsto su držala servis do tie breaka, gdje je Amerikanac poveo 3:0, no nakon toga Marin mu je prepustio samo dva poena za konačnih 6:1, 6:3, 7:6. Hrvatska pobjedu može osigurati već u subotu kada je na rasporedu igra parova gdje će Ivan Dodig i Mate Pavić igrati protiv Mikea Bryana i Ryana Harrisona.