Santini zabio pobjednički gol za Anderlecht

U osmom kolu belgijskog prvenstva Anderlecht je pobijedio Standard s 2:1, a prvi pogodak za pobjednički sastav zabio je Ivan Santini. Standard je poveo u 45. minuti golom Mousse Djenepa, no u 72. minuti je izjednačio Santini sjajnim pogotkom iskosa sa 12-13 metara. Adrian Trebel je ubacio iz kornera, a lopta se odbila do Santinija, koji ju je primirio prsima i onda sjajno opalio u suprotni kut.

Kada se već činilo kako će utakmica završiti bez pobjednika, domaćin je u četvrtoj minuti sudačke nadoknade stigao do pobjede i to ponovo iz kornera. Trebel je ubacio, a Bubacarr Sanneh najviše skočio zabivši glavom za pobjedu. Santini je odigrao cijeli susret za Anderlecht te je s osam golova i dalje uvjerljivo vodeći strijelac lige. Club Brugge vodi na ljestvici sa 22 bodova, pet više od Genka koji ima i utakmicu manje. Na trećem mjestu je Anderlecht sa 16 bodova.