Premijer liga; Zadrani kod Bosca upisali prvu ovosezonsku pobjedu

U prvoj utakmici Bosca u HT Premijer ligi, ipak su slavili gosti iz Zadra. U prvoj četvrtini Bosco je pružio vrlo dobar otpor Zadru. Igrači trenera Matije Brkljačića tri puta su imali minimalno vodstvo (5:4, 7:6, 17:16), ali nisu uspjeli otići na veću prednost. Četiri minute prije kraja prve četvrtine Zadar je kod rezultata 17:16 za Bosco napravio seriju 7:0.

Početkom druge četvrtine Zadar već ima deset koševa prednosti (27:17), no Bosco se ne predaje. Ipak, minutu prije kraja prvog poluvremena Zadar je otišao na +12 (37:49), a kasnije na visokih +16 (37:53). S istekom vremena Boscov Primorac pogađa tricu za 40:53 i kraj prvog poluvremena.

U nastavku Zadar je nastavlja tamo gdje je stao u drugoj četvrtini. Pitanje pobjednika bilo je riješeno u trećoj četvrtini, a ponajviše zahvaljujući Domagoju Vukoviću koji je u trećoj četvrtini sam zaradio 10 poena i 5 skokova te je posljednju dionicu odmarao. Zadar je na kraju dogurao i do troznamenkastih 101 poena i prve pobjede u ovoj sezoni HT Premijer lige.

Najefikasniji igrač utakmice je Domagoj Vuković s vrlo visokom valorizacijom od 37, 22 ubačena poena, 17 skokova (od čega 7 u napadu i 10 obrambenih) ali i odličnom preciznošću u šutu za 2 poena – 94%, odnosno 11/12. Dobru je utakmicu pružio i Malcolm Grant s 13 poena, 7 asistencija i 3 osvojene lopte.

Kod domaćina se najviše istaknuo istaknuo Mladen Primorac s 20 poena, 4 skoka i 3 asistencije. David Scott Chavlovich imao je 14 poena, 5 asistencija i dvije osvojene lopte, piše HKS.