Zadrani poraženi nakon dva mjeseca; Dinamo odnio bodove sa Stanova

U 10. kolu Druge HNL nogometaši Zadra jučer su na Stanovima, pred oko 1000 gledatelja, poraženi od druge momčadi Dinama rezultatom 1:3. U prvih 45 minuta mreže se nisu tresle, a svi golovi pali su u nastavku. Gosti su poveli u 48. minuti preko Antonija Marina, da bi osam minuta kasnije Jure Jerbić zabio za izjednačenje. Ipak, golovima Roka Baturine u 75. i Leona Šipoša u 91. minuti Dinamo je odnio kući tri boda i ostao na vrhu drugoligaške ljestvice, a Zadranima nanio prvi poraz nakon gotovo dva mjeseca.

ZADAR – DINAMO II 1:3

ZADAR – Stadion Stanovi. Gledatelja: 1000. Sudac: Marino Majstrović (Split). Pomoćnici: Ivan Batušić (Cvetković) i Marko Gvozdanović (Jastrebarsko). Strijelci: 0:1 Marin (48′), 1:1 Jerbić (56′), 1:2 Baturina (75′), 1:3 Šipoš (91′). Žuti kartoni: Pranić, Jerbić, Lepinjica, Repić (Zadar); Franjić, Fintić, Gjira (Dinamo II).

ZADAR: Pinčić – Pranić, Iveljić, Jerbić, Surać (od 80′ Petković) – Lepinjica, Župan – Repić, Jurić (od 66′ Begić), Majić – Blažević. Trener: Krešimir Sunara.

DINAMO II: Juric – Maloku, Gjira, Plantak (od 71′ Mikulić), Franjić, Šutalo, Marin, Knežević (od 64′ Fintić), Baturina (od 88′ Šipoš), Cekici, Ćuže. Trener: Igor Jovičević.