Zadrani vodili 24 razlike pa izgubili od Zaboka, navijači traže smjenu Pipana

Košarkaši Zaboka upisali su prvu pobjedu u 2. kolu hrvatskog prvenstva svladavši nakon velikog preokreta favorizirane Zadrane 91:88 (13:25, 14:21, 32:21, 32:21).

Nakon poluvremena Zabok je na odmor otišao sa samo 27 postignutih poena i zaostatkom od -19.

Zadrani su nakon četiri minute igre u trećoj dionici vodstvo povećali na +24 i činilo se da pobjeda gostiju neće biti upitna.

No, domaćin se probudio i serijom 14:0 vratio nadu u pobjedu do koje je stigao u uzbudljivoj završnici.

Marko Tomas s 33 poena bio je prvo ime Zaboka, a Roko Galić je dodao 18 poena. Kod Zadra su se istaknuli Malcolm Grant (20) i Mario Little (19).

Na Facebooku fanova i navijača KK Zadra pokrenulo se pitanje smjene trenera Aleš Pipana. Zadrani su ljuti zbog činjenice da su dečki prokockali uvjerljivu prednost od 24 koša razlike.