belgijska liga

Santini zabio dva gola, ali to nije bilo dovoljno; Njegov Anderlecht uvjerljivo je izgubio

Arhiva AZD/Ilustracija

U susretu 16. kola belgijskog nogometnog prvenstva Anderlecht je na gostovanju izgubio od St. Truidena 4:2, a oba gola za goste zabio je hrvatski reprezentativac Ivan Santini.

Poveo je domaćin već u osmoj minuti golom Romana Bezusa. Izjednačio je Santini u 38. minuti, a potom je u 52. minuti realizirao kazneni udarac za vodstvo 2:1. Santini je tako stigao do brojke od 11 golova i trenutačno je vodeći strijelac prvenstva.

Nakon postignutog drugog gola gosti su neobješnjivo stali i St. Truiden je uzvratio s tri gola, a strijelci su bili Takehiro Tomiyasu (62), Daichi Kamada (66), te Yohan Boli (90+3).

Santini je igrao cijeli susret za goste iz Bruxellesa, baš kao i Antonio Milić.

Na ljestvici vodi Genk sa 35 bodova, Antwerpen je drugi sa 32 boda, a treći je Club Brugge sa 31 bodom. Anderlecht je četvrti sa 30 bodova, a petu poziciju drži St Truiden sa 27 bodova.