U derbiju punom preokreta jedan šut odlučio; Zadru bodovi na Gripama

Košarkaši Zadra su slavili u 6. kolu HT Premijer lige na Gripama kod momčadi Splita u neizvjesnoj završnici 76:75.

Bio je to pravi dalmatinski derbi. Mnoštvo preokreta, ludih serija i završnica na jednu loptu. U utakmicu je bolje ušao domaćin koji je nakon deset minuta imao 22:10, a na odmor je otišao s prednošću 44:37.

No u nastavku Zadar je preokrenuo i pobjegao na dvoznamenkastu prednost koju je održavao sve do 34. minute (58:70), a onda je uslijedila nova serija Splita za 70:70 na ulasku u zadnje četiri minute.

U posljednju se minutu ušlo s plus tri za Zadar 73:76, Cobbins je polaganjem smanjio na minus jedan, a Božić je s druge strane promašio pa su ‘Žuti’ imali posljednji napad, no neprecizan je bio Kedžo pa su bodovi nakon puno muke otputovali u Zadar, piše basketball.hr.

Najefikasniji u redovima pobjednika bio je Magarity sa 17 koševa, dok su po poen manje dodali Mislav Brzoja i Mario Little. Najbolji u žutim redovima bio je kapetan Mateo Kedžo koji je ubacio 18 koševa i uhvatio četiri skoka.